1241 (1041) 2016-06-24 - 2016-06-30

Arka Gdynia Summer Cup 2016

Trzy dni sportowej rywalizacji, trzy kategorie wiekowe i rekordowa liczba 56 drużyn to zapowiedź XVII edycji Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „Arka Gdynia Summer Cup' 2016”. Sportowe zmagania rozpoczną się w piątek 24 i potrwają do niedzieli 26 czerwca. W programie także zwiedzanie najciekawszych zakątków Gdyni oraz poznawanie atrakcji miasta.

Rozgrywki „Arka Gdynia Summer Cup' 2016” odbywać się będą na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu, tym razem w aż trzech kategoriach wiekowych, do lat 14-tu, do lat 9-ciu i do lat 7-miu. W piątek swoje turniejowe mecze rozgrywać będzie kategoria do lat 14-tu. Apogeum sportowej rywalizacji przypadnie jednak na niedzielę. Wówczas, na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Gdyni, odbędą się mecze finałowe w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Ponadto, w tym też dniu, zostanie po raz pierwszy uruchomiona strefa kibica – AGC FUN ZONE, zlokalizowana na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu. Będzie to strefa, w której dzieci będą mogły skorzystać z bogatej oferty gier i zabaw ale także punkt nieodpłatnych zajęć z zakresu dietetyki i prawidłowych postaw zdrowotnych oraz żywieniowych. Ponadto znajdzie się tam również scena muzyczna, na której zaprezentują się młodzi trójmiejscy rockowi artyści.

„Arka Gdynia Summer Cup” to nie tylko współzawodnictwo sportowe ale także edukacja i integracja społeczna stąd w programie znalazły się dodatkowe rozrywki jak sobotnie nieodpłatne zwiedzanie najciekawszych zakątków Gdyni i jego największych atrakcji: okrętu ORP „Błyskawica” czy żaglowca – „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”.

Przypomnijmy, że na każdy turniej „Arka Gdynia Summer Cup” zapraszane są słynne kluby europejskie i krajowe oraz drużyny z niższych lig i mniej znanych miejscowości, dla których start w takich prestiżowych zawodach jest nierzadko sportową przygodą życia. W tym roku w na zawodach wystąpią m.in. drużyny takie jak: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, a także Orbita Bukowno, Baltika Kaliningrad (Rosja), Warta Gorzów Wlkp., Jutrzenka Bychlew, Orły Zielonka, Polonia Lidzbark Warmiński, Arkonia Szczecin oraz pierwszy klub Roberta Lewandowskiego - Varsovia Warszawa. Pomorze będzie reprezentować wiele klubów z Bałtykiem Gdynia oraz gospodarzami – S.I. „Arka” Gdynia na czele.

Wstęp na wszystkie mecze oraz do AGC FUN ZONE jest bezpłatny.

Szczegóły: www.si-arka.gdynia.pl.