1241 (1041) 2016-06-24 - 2016-06-30

Scena Letnia w Orłowie

Komedie, przedstawienia podszyte tradycjami kabaretowymi, recitale i koncerty - czyli rozrywka na najwyższym poziomie. I to w jakich okolicznościach przyrody! Jedyna w swoim rodzaju, uwielbiana przez widzów - zarówno mieszkańców, jak i turystów - Scena Letnia w Orłowie rozpoczyna sezon.

W Teatrze Miejskim w Gdyni trwają właśnie ostatnie przygotowania do otwarcia kolejnego już, dwudziestego pierwszego sezonu Sceny Letniej. 25 czerwca 2016 r. o godz. 20.00 zainauguruje go premiera sztuki „Komedia omyłek". Przedstawienia w nadmorskiej scenerii plaży w Orłowie będzie można podziwiać do 14 sierpnia. A od 15 sierpnia scenę przejmie Centrum Kultury.

Tegoroczny repertuar Sceny Letniej zapowiada się „śpiewająco". Będzie bowiem dużo akcentów muzycznych, piosenek i grania na żywo. Zaplanowane na ten sezon przedstawienia z pewnością wywołają niejedną salwę śmiechu i będą okazją do rozrywki na najwyższym poziomie.

Premierowe przedstawienie - „Komedia omyłek" według Williama Szekspira - to ponadczasowy humor, seria zabawnych wydarzeń i świetna gra aktorska. Reżyser Tadeusz Bradecki zagwarantuje widzom śmiech, zabawę i, oczywiście, szczęśliwy finał.

Od 15 do 21 sierpnia gospodarzem Sceny Letniej będzie Centrum Kultury Gdynia. Artyści zaprezentują premierowy spektakl pt. „Psiunio", a także „O co biega?" i „Midsummer. Play with songs" oraz koncert „Kwiaty we włosach. Piosenki Seweryna Krajewskiego". Dodatkowo, Scena 138 przygotowuje przedstawienie, którego bohaterami będzie słynny gdyński pomnik pt. „Rybki. Historia gdyńskiej miłości".

W wakacyjnym repertuarze znajdą się także takie tytuły jak:

„Jeszcze Bardziej Zielona Gęś" według K.I. Gałczyńskiego:
Przedstawienie jest zderzeniem mistrza pióra - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - z wirtuozem nastrojowej muzyki, Grzegorzem Turnauem. Brawurowe kreacje aktorskie, znane przeboje i magiczny świat uroczych scenek Teatrzyku Zielona Gęś cieszą i śmieszą niezmiennie po dziś dzień.

„Piosenka Jest Dobra na Wszystko", scenariusz i reżyseria Rafał Kowal:
Oniryczne widowisko, ekscentryczni artyści i piosenki, które dobrze znamy i kochamy. To okazja do fantastycznej zabawy tropem najgłośniejszych przedstawień i utworów wykonywanych na Scenie Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

„Bóg Mordu", według Yasminy Rezy:
Czarna komedia małżeńska pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów. Dwa małżeństwa, wojna charakterów i słowne potyczki na kanwie znakomitego tekstu, który jest pretekstem do brawurowej gry aktorów. Tekst Yasminy Rezy na język kina przełożył Roman Polański w filmie „Rzeź".

„Sammy", według Kena Hughesa:
Wielkie przeboje, mafijne długi, miłość i czas, którego nie można zatrzymać. Ciepła, wzruszająca i przewrotna opowieść o marzeniach, a w tle - wielkie hity muzyczne.

„Piaf Po Polsku":
Koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Wspaniałe, niezapomniane przeboje w brawurowej interpretacji Doroty Lulki, której towarzyszą Paweł Nowak (akordeon) i Maciej Sadowski (kontrabas).

„W Czasie Deszczu Dzieci Się Nudzą":
Program złożony z tekstów, scenek i piosenek Kabaretu Starszych Panów, czyli klasa i elegancja i ponadczasowy dowcip. Występują: Dorota Lulka, Paweł Nowak i Maciej Sadowski.

„Psiunio" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza:
Małżeństwo ze stażem, odchowanym synem i... ukochanym psem. Gdy ten niespodziewanie znika, w pozornie spokojne życie wkrada się ogrom frustracji i wzajemnych oskarżeń. „Psiunio" to tragikomedia, która obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle.

„O co biega?" według Philipa Kinga:
To klasyczna, brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku. W rolę służącej Idy 19 sierpnia wcieli się Natalia Siwiec.

Latem w Orłowie odbędą się także koncerty. W ramach cyklu Jazz na Plaży wstąpią trójmiejscy muzycy. Pierwszy koncert da saksofonista Darek Herbasz z zespołem 27 czerwca. 4 lipca Przemek Dyakowski ze swoim projektem Take it Easy przedstawi nową płytę zespołu pt. „Swing". 8 sierpnia z kolei zagra zespół Elec-Tri-City. Na zakończenie sezonu, 21 sierpnia, usłyszymy z kolei największe przeboje Czerwonych Gitar podczas koncertu „Kwiaty we włosach. Piosenki Seweryna Krajewskiego".

W każdą niedzielę o godzinie 12.00 (od 26 czerwca do 7 sierpnia) w kawiarni przy Scenie Letniej w Orłowie odbywać się będą „Rodzinne Czytanki Nad Morzem". To teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom w postaci spotkań z literaturą dziecięcą i warsztatów teatralnych. Młodzi widzowie będą mogli również wziąć udział w Teatralnych Spacerach (zgłoszenia: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl).

Sezon letni w Teatrze Miejskim oznacza także spektakle wystawiane na Darze Pomorza. W tym roku będzie to „Żółta Łódź Podwodna" na podstawie tekstu Pawła Hellego oraz „Idąc Rakiem" Güntera Grassa - obydwie sztuki w reżyserii Krzysztofa Babickiego.