1241 (1041) 2016-06-24 - 2016-06-30

Święto Morza 2016

Kto nie ma jeszcze planów na pierwszy wakacyjny weekend? Zapraszamy do Gdyni, gdzie nikt na pewno nie będzie się nudzić. Przez trzy dni od 24 do 26 czerwca trwać będzie Święto Morza.
Oficjalnie rozpocznie się 24 czerwca o godz. 18.00 mszą św. w intencji ludzi morza w kościele oo. Redemptorystów (ul. Portowa 2). W sobotę wieczorem na plaży Śródmieście wystąpi Nneka.
– W tym roku Święto Morza skupia się w dniach 24-26 czerwca. Sobota i niedziela to wiele atrakcji dla całych rodzin: Dzień Otwarty Muzeum Marynarki Wojennej, zwiedzanie okrętów i statków, festiwal smaków – mówi Bogusław Witkowski – prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. I dodaje – po raz pierwszy rozgrywane będą regaty Gdynia Doublehanded Yachtrace o Puchar Komandora YKP Gdynia.
Także po raz pierwszy w tym roku w cykl wydarzeń związanych ze Świętem Morza włączył się Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, który w swojej gdyńskiej siedzibie przy al. Marsz. Piłsudskiego organizuje wyjątkowy „Piknik oceanograficzny”.
Piknik będzie w konwencji gry miejskiej, czyli na różnych stanowiskach każdy będzie rozwiązywać zadania, dostosowane oczywiście do odbiorcy i na podstawie mapy skarbów, którą uczestnicy będą wypełniać, będzie można zdobyć cenne nagrody.