1241 (1041) 2016-06-24 - 2016-06-30

Wakacje 2016 - gdyńska oferta dla dzieci


Wakacje w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1)

Muzeum zaprasza dzieci wraz z opiekunami w piątki w godz. 11.00 - 13.00 na letnie warsztaty Zaprojektuj to!, towarzyszące wystawie Polskie Projekty Polscy Projektanci: Marek Cecuła. Podczas zajęć uczestnicy zwiedzą ekspozycję i zagrają w grę w typie memory z kartami, na których znalazły się projekty artysty. [Oferta dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Wstęp 5 zł / uczestnik, opiekunowie - wstęp bezpłatny. Zapisy - telefonicznie: 58 662 09 35/36 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.
Tematy zajęć www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/wakacje-w-muzeum/

 

Drugi blok zajęć „Podróż do wnętrza domu", skierowany jest do dzieci w wieku 8 - 9 i 10 - 12 lat. Podczas wakacji (lipiec, sierpień) odbywać się będą spacery z zagadkami, wykłady, warsztaty oraz wystawa prac dzieci. Projekt przybliża architekturę modernizmu, wzmacniając więź młodych uczestników z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Promuje pozytywne wzorce zaangażowania i współodpowiedzialności za przestrzeń oraz promuje twórczość dzieci. Zajęcia będą kontynuowane po wakacjach.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy - telefonicznie: 58 662 09 35/36 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Tematy zajęć www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/podroz-do-wnetrza-domu/

2 i 16 lipca w godz. 11.00 - 14.00 Muzeum zaprasza na rodzinne warsztaty budowania latawców i pokaz. Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 7 - 12 lat. Koszt biletu rodzinnego na weekendowe warsztaty to 15 zł od uczestnika, opiekunowie - wstęp bezpłatny. Zapisy - telefonicznie: 58 662 09 35/36 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

14 i 21 lipca oraz 2 i 11 sierpnia w godz. 11.00 - 13.00 Muzeum zaprasza na międzypokoleniowe warsztaty edukacyjne dla seniorów z wnukami „Ku pamięci". Podczas zajęć zaprezentowane będą oryginalne gdyńskie pamiętniki ze zbiorów Muzeum. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy - telefonicznie: 58 662 09 35/36 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.***

Lato w bibliotece


Przez całe wakacje Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież do swoich filii, gdzie odbywać się będą liczne gry, zabawy i warsztaty.

program na lipiec
program na sierpień


***
Wakacje w MDK

Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Grabowo 2) zaprasza na zajęcia organizowane w lipcu i sierpniu.
Dział sportu przygotował w lipcu następujące zajęcia dla dzieci z określonych grup wiekowych: Warsztaty szachowe (7-14 lat), warsztaty z tańca nowoczesnego (8-15 lat), gimnastyka artystyczna (6-12 lat), Warsztaty z modelarstwa lotniczego (10-17 lat) i Warsztaty komputerowe (roboty i HTML) (9-12 lat).
W sierpniu odbędą się Warsztaty szachowe dla grup 6-14 lat i 7-14 lat.
Dział sztuki przygotował w lipcu: Warsztaty gitarowe (10-19 lat oraz 9-14 lat), Warsztaty biżuteryjne (8-18 lat) Moda i design – ozdoby do włosów (8-18 lat), Moda i design – autorskie wisiorki (8-18 lat), Warsztaty plastyczne/kukiełki (7-14 lat), Malarstwo (16-18 lat), Rysunek (16-18 lat), Rysunek artystyczny/malarstwo/rękodzieło (10-13 lat).
W sierpniu odbędą się: Warsztaty gitarowe (10-19 lat), Warsztaty muzyczne – instrumenty klawiszowe (8-18 lat), Teatr (8-12 lat) i Plastyka (7-13 i 6-8 lat).
Wszystkie zajęcia odbywają się od rana do wczesnego popołudnia. Warsztaty szachowe odbędą przy ul. Bema 33. Szczegółowy grafik oraz wykaz grup wiekowych, dla których organizowane są zajęcia, dostępny na stronie: www.mdk.gdynia.pl.


***

Aktorzy czytają dzieciom

Teatralna Scena Letnia w gdyńskim Orłowie to nie tylko przedstawienia i koncerty, ale również aktywności z literaturą dziecięcą w roli głównej. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom" na plaży odbywać się będą niedzielne spotkania z książką. Tegoroczne hasło cyklu to „Smoki, jednorożce, wielkoludy i inne fantastyczne stwory...".


3, 10, 17, 24 i 31 lipca oraz 7 sierpnia kawiarnia przy Scenie Letniej zaprasza dzieci wraz z opiekunami na wspólne czytanie połączone z warsztatami teatralnymi. Fragmenty książek czytać będą aktorzy i przyjaciele teatru Miejskiego w Gdyni. Początek wszystkich spotkań równo o 12.00.


Akcji towarzyszy plebiscyt na „Kultową Książkę Mojego Dzieciństwa". Do wygrania będzie siedem podwójnych zaproszeń na spektakle „Królowa Śniegu" oraz „Śnieżka i Krasnoludki".***

Spacery teatralne

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. gen. Józefa Bema 26) zaprasza na zwiedzanie kulis połączone z lekcją teatru.
Terminy: 4, 11, 18, 25 lipca, godz. 9:30, 11:00, 12:30
Bilety w cenie: 5 zł/os. do nabycia w kasie Teatru. Zgłoszenia na spacery: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl***

Lato z Experymentem

Centrum Nauki Experyment zaprasza w naukową podróż do świata interaktywnych przygód. Gdyńskie centrum to niepowtarzalne miejsce, gdzie każdy może zamienić się wzrostem z mamą czy tatą, przeżyć trzęsienie ziemi, ugryźć dźwięk i eksperymentować z nauką do woli.

Wybierając się w wakacje nad morze nie można ominąć „Przystanku Experyment", na którym 6 lipca, stanie wystawa czasowa „Matematyczny pociąg". Dwadzieścia nowych, interaktywnych stanowisk wciągnie gości w arcyciekawy świat zagadek, łamigłówek i logiki.

Lato to czas beztroski, zabaw i wypraw, ale nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego też Experyment odwiedzą policjanci, strażacy i leśnicy. Spotkania z nimi będą obfitowały w pokazy, specjalnie przygotowane gry i aktywności. Wydarzenie „Bezpieczny Experyment" będzie niecodzienną okazją do sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim do zdobycia nowych sprawności.

Gdyńskie centrum zaprasza również na podwodną przygodę. Bałtyk skrywa mnóstwo fantastycznych tajemnic, do których odkrywania Experyment zachęca wszystkich gości. Jakie stworzenia kryją się w głębinach, a jakie żyjątka można spotkać przy brzegu? Czy istnieją bałtyckie owoce morza? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas wydarzenia „Zanurkuj w Bałtyku".

W jaki sposób można najszybciej naładować baterie wyczerpane po całym roku szkolnych zmagań? Zbierając pozytywną energię, która wyzwoli się podczas weekendowych, spektakularnych pokazów naukowych prezentujących chemiczne, biologiczne czy fizyczne eksperymenty. Co niedzielę, nasi edukatorzy przeniosą gości w świat widowiskowych doświadczeń chemicznych, pozwolą zajrzeć do wnętrza człowieka czy zaproszą do zbudowania reakcji łańcuchowej.

Szczegóły wraz z harmonogramem wydarzeń na stronie experyment.gdynia.pl.***

Wakacyjna Strefa TwórczaKreatywnie w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji zaprasza od wtorku do niedzieli do Wakacyjnej Strefy Twórczej. Dodatkowo w każdy wakacyjny wtorek będzie można wziąć udział w warsztatach „Wakacje | Kreacje".

W Wakacyjnej Strefie Twórczej pod czujnym okiem edukatora, dzieci stworzą arcydzieła, inspirowane morzem i portowym otoczeniem. To świetna zabawa dla całej rodziny - dzieci w każdym wieku uczestniczą w zajęciach wraz z opiekunami. Strefa działa w środę, czwartek, sobotę i niedzielę w godz. 10.00 - 14.00, a we wtorek i w piątek w godz. 12.00 - 16.00. Wstęp wolny!

Z kolei „Wakacje | Kreacje" to wakacyjne warsztaty rodzinne (dzieci w wieku 7 - 12 lat wraz z opiekunami), które odbywają się w każdy wtorek. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu tematowi:
- 5 lipca „Port- Art - czyli sztuka ulicy w portowej odsłonie"
- 12 lipca „Abecadło w porcie spadło"
- 19 lipca "Budujemy dzielnicę z kartonowych układanek, inspirowaną portową architekturą"
- 26 lipca ,,Dotknij Muzeum''
- 2 sierpnia ,,W poszukiwaniu dźwięków''
- 9 sierpnia ,,Pstryk!"
- 16 sierpnia ,Morze w druku''
- 23 sierpnia ,,Zapakuj historię''
- 30 sierpnia "Spacer po porcie"

Zajęcia odbywać się będą w różnych przestrzeniach Muzeum Emigracji w Gdyni oraz portu. Zaczynać będziemy zawsze o 12.00 przy muzealnej kasie. Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl (Muzeum prosi o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz nr telefonu opiekuna). Koszt to 10 zł, rodzeństwo +5 zł, opiekunowie uczestniczą bezpłatnie. Liczba miejsc ograniczona.***


Plac Małego Architekta

Gdyński Szlak Modernizmu, we współpracy z zespołem Miejskich Hal Targowych zaprasza na wakacyjne warsztaty dla dzieci Plac Małego Architekta - Plac Kreacji.

W trakcie zajęć dzieci poznają najważniejsze realizacje gdyńskiego modernizmu, a także sylwetki najważniejszych architektów z Gdyni, Polski i Europy. Na każdych zajęciach zaplanowano pracę z jednym z wybranych budynków z Gdyni, Polski lub świata. Ponadto dzieci przy wsparciu prowadzącej warsztat animatorki Olgi Obst, zaprojektują fragment przyszłego miasta (Śródmieście Morskie, Międzytorze) oraz wezmą udział w kilku edukacyjnych grach rozwijających wyobraźnię przestrzenną, rozszerzających wiedzę dzieci na temat zagadnień z architektury i funkcjonowania miasta.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę lipca i sierpnia w godz. 10.30 - 12.30 w Hali Łukowej. Wstęp bezpłatny.

 ***

Fotografuj Gdynię


W roku 90 urodzin Gdyni zachęcamy do przyglądania się miastu i jego mieszkańcom... zza ekranu telefonu. W miesiącach wakacyjnych Gdynia organizuje konkurs fotograficzny „Gdyńskie Impresje Komórkowe".

Konkurs organizowany jest w dwóch grupach wiekowych, m.in. 13 - 18 lat.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_113965.html


***


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 (ul. Opata Hackiego 13) zaprasza na warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej (również tych najmłodszych) i zajęcia dla gimnazjalistów oraz młodzieży i dorosłych. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna – 58 623 31 39, 58 667 35 01. E-mail: ppp2gdynia@poczta.onet.pl.
 

***


Prywatna Szkoła Podstawowa „Liber” (ul. Żeromskiego 26) zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na odpłatne letnie półkolonie „Liberek”. Informacje i zapisy: tel. 536 955 555.


***


SI Arka zaprasza na odpłatne sportowe półkolonie w obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu. Każdy z pięciu turnusów (27.06 - 01.07, 04.07 - 08.07, 11.07 - 15.07, 18.07 - 22.07, 25.07 - 29.07) rozpoczynał się będzie w poniedziałki, a kończył w piątki. Oferta jest skierowana do wszystkich dzieci w wieku od 6 lat, które lubią aktywnie wypoczywać i spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Zajęcia odbywać się będą od 7.30 do 16.30. W programie m.in. wizyta w Centrum Nauki Experyment i kinie Helios. Nie może zabraknąć zwiedzania gdyńskiego stadionu, gdzie uczestnicy półkolonii spotkają się z piłkarzami i trenerami Arki Gdynia.
Koszt 470 zł. Zapisy oraz informacje: 501 966 200 oraz 600 290 863 lub e-mail: wakacje@si-arka.gdynia.pl.

SI Arka Gdynia informuje także, że rozpoczął się nowy nabór chłopców z rocznika 2010 chcących grać w piłkę nożną w klubie Arka Gdynia. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 19.00 i w każdą niedzielę o godz. 17.00 w hali lekkoatletycznej GCS (ul. Olimpijska). Zajęcia prowadzą trenerzy Arki Gdynia Mirosław ZimnyKrystian Czerwionka. Kontakt tel. 501 643 089 lub 793 640 050.


***


Trenerzy Mirek Zimny i Krystian Czerwionka:

– ogłaszają nowe zapisy do piłkarskiej grupy treningowej złożonej z chłopców urodzonych w latach 2005/2006/2007/2008. Zajęcia odbywają się w hali lekkoatletycznej GCS (ul. Olimpijska) w każdą sobotę o godz.13.00 i niedzielę o godz. 18.00.

– zapraszają chłopców urodzonych w latach 2004/2005/2006/2007/2008 do udziału w akcji Wakacyjna Opieka Nad Dziećmi Na Sportowo (tzw. półkolonie). Pierwszy turnus: 27 czerwca-8 lipca, drugi turnus: 11-22 lipca. Codziennie uczestnicy będą pod opieką trenerów od 7.30 do 16.00. W ramach akcji treningi sportowe na obiektach GCS (ul. Olimpijska), wycieczki autokarowe, wizyty w U7, Jump City, kinie Helios, gdyńskich muzeach itp. W dniach 6-11 sierpnia odbędą się Wczasy na Sportowo w Pucku dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Kontakt tel. 501 643 089 lub 793 640 050 oraz mailowy: ike5@o2.pl.


***


Klub Sportowy Delfin Gdynia ogłasza zapisy do sekcji pływackiej dzieci z rocznika 2006, 2007 i 2008. Informacje dostępne pod nr. tel. 501 854 139 (Kierownik Sekcji Pływackiej KS Delfin – Przemysław Czoków). więcej na stronie Fb Delfin Gdynia.


***


Szkółka piłkarska Frajda Gdynia oraz Stowarzyszenie Muzycy Pomorza zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na letnie półkolonie piłkarskie w SP nr 43 (ul. Porębskiego 21).
Szczegóły pod numerem tel. 530 338 331.


***


SKS Bałtyk zaprasza dzieci urodzone w latach 2003-2010 do udziału w IV edycji półkolonii piłkarskich. Informacje szczegółowe na stronie:  lub pod nr. tel. 601 331 930.


***


Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na odpłatne dwutygodniowe warsztaty artystyczne. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.
 
 
***


Szkoła językowa Siesta (ul. Świętojańska 32/7) zaprasza na kursy wakacyjne języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.
Zapisy telefoniczne: 58 781 09 66 lub mailowe: info@siesta.pl


***


Kaszubska Fundacja Pomocy Potrzebującym zaprasza na wakacyjne warsztaty nauki haftu kaszubskiego i szycie kwiatów do wianka. Zapisy w czwartki w GCOP (ul. 3 Maja 27/31) w godz. 17.00-19.00 lub tel. 885 031 956.


***


Kaszubska Fundacja Pomocy Potrzebującym zaprasza na wakacyjne warsztaty haftu wstążeczkowego pt. „Wstążką malowane”.
Zapisy w czwartki w godz. 17.00-19.00 w GCOP lub tel. 885 031 956.


***

Stowarzyszenie Sztuk Walki Wadokan zaprasza dzieci i dorosłych na Wakacyjne Treningi Japońskiej Sztuki Aikido. Wiele dodatkowych atrakcji.


***

Akademia Muzyki Rozrywkowej (AMR) (ul. Hryniewickiego 10) i Fundacja „QArtystom” zapraszają na letnie odpłatne warsztaty artystyczne. Kontakt: 507 140 719 lub: info@akademiamr.com.
Szczegóły: www.akademiamr.com.