1242 (1042) 2016-07-01 - 2016-07-14

Lato z Experymentem

Centrum Nauki Experyment zaprasza w naukową podróż do świata interaktywnych przygód. Gdyńskie centrum to niepowtarzalne miejsce, gdzie każdy może zamienić się wzrostem z mamą czy tatą, przeżyć trzęsienie ziemi, ugryźć dźwięk i eksperymentować z nauką do woli.
Wybierając się w wakacje nad morze nie można ominąć „Przystanku Experyment”, na którym 6 lipca, stanie wystawa czasowa „Matematyczny pociąg”. Dwadzieścia nowych, interaktywnych stanowisk wciągnie gości w arcyciekawy świat zagadek, łamigłówek i logiki.
Lato to czas beztroski, zabaw i wypraw, ale nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Dlatego też Experyment odwiedzą policjanci, strażacy i leśnicy. Spotkania z nimi będą obfitowały w pokazy, specjalnie przygotowane gry i aktywności. Wydarzenie „Bezpieczny Experyment” będzie niecodzienną okazją do sprawdzenia nie tylko swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ale przede wszystkim do zdobycia nowych sprawności.
Gdyńskie centrum zaprasza również na podwodną przygodę. Bałtyk skrywa mnóstwo fantastycznych tajemnic, do których odkrywania Experyment zachęca wszystkich gości. Jakie stworzenia kryją się w głębinach, a jakie żyjątka można spotkać przy brzegu? Czy istnieją bałtyckie owoce morza? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas wydarzenia „Zanurkuj w Bałtyku”.
W jaki sposób można najszybciej naładować baterie wyczerpane po całym roku szkolnych zmagań? Zbierając pozytywną energię, która wyzwoli się podczas weekendowych, spektakularnych pokazów naukowych prezentujących chemiczne, biologiczne czy fizyczne eksperymenty. Co niedzielę, nasi edukatorzy przeniosą gości w świat widowiskowych doświadczeń chemicznych, pozwolą zajrzeć do wnętrza człowieka czy zaproszą do zbudowania reakcji łańcuchowej.
Szczegóły wraz z harmonogramem wydarzeń na stronie internetowej experyment.gdynia.pl.

ikona