1242 (1042) 2016-07-01 - 2016-07-14

Miasto gotowe na Światowe Dni Młodzieży

Ponad 3000 pielgrzymów odwiedzi Gdynię w dniach 20-25 lipca, podczas Światowych Dni Młodzieży. Wśród nich goście z Francji, Niemiec, Austrii,  Hiszpanii, Ukrainy, Ekwadoru, Brazylii, Meksyku, Peru, Nigerii i Konga.
Wprawdzie do wydarzenia zostało trochę czasu, ale już dziś wiadomo, że nasze miasto jest doskonale przygotowane na przyjęcie tak dużej grupy pielgrzymów.
W Gdyni zorganizowana zostanie m.in. Droga Krzyżowa i koncert w Muszli Koncertowej na pl. Grunwaldzkim. Główne punkty ŚDM w naszym mieście to piątek 22 lipca i niedziela 24 lipca.
Organizacją przyjęcia pielgrzymów zajmują się wyznaczone w naszym mieście parafie. Bardzo silnym wsparciem dla organizatora jest miasto, które zadba o bezpieczeństwo pielgrzymów, zapewni darmowe przejazdy komunikacją miejską oraz pakiety promocyjne dla uczestników wydarzenia.
Punkty przyjęcia pielgrzymów to: parafia św. Mikołaja, parafia św. Jadwigi Królowej i parafia Chrystusa Króla.
Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych z całego świata z Papieżem. Ich pomysłodawcą był św. Jan Paweł II. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poprzedzą „Dni w Diecezjach”. W tym czasie młodzi pielgrzymi przyjadą do wybranego miasta, w tym do Gdyni.
Będzie to czas na integrację i udział w społecznych i kościelnych projektach.

ikona