1243 (1043) 2016-07-15 - 2016-07-28

Centrum Integracja stawia więzi do góry nogami!

Projekt „(Nie)pełnosprawne więzi” stwarza szansę na przebudowanie najważniejszej relacji w życiu – pomiędzy rodzicem a „dorosłym dzieckiem”. Do udziału Centrum Integracja zaprasza pary rodzic (opiekun) – niepełnosprawne dorosłe dziecko. Pierwsze spotkania odbędą się już 18 lipca.
Projekt powstał w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez miasto, mający na celu zacieśnianie więzi pomiędzy członkami rodziny, opiekunami i osobami z niepełnosprawnością – wyjaśnia Monika Merkel z Centrum Integracja.
Projekt przygotowany przez Centrum Integracja jest skierowany do niepełnosprawnych osób dorosłych i ich rodziców. Projekt realizowany jest wspólne z Fundacją Podróże bez Granic.
Dla uczestników przygotowano aktywności sportowe, m.in. kajaki, żagle, gry terenowe, a potem będzie trochę pracy z psychologiem. Programem objęte są osoby niepełnosprawne od 18 do 35 roku życia z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową i słuchową oraz ich opiekunowie.
Dla młodszych uczestników może być startem w dorosłość, samodzielność i niezależność. Rodzicom udowodnimy, że niepełnosprawne dziecko nie oznacza, że nie mogą żyć pełnią życia i muszą się bać na każdym kroku tego, co będzie dalej – podkreśla Anna Dobkowska z Centrum Integracja.
Zgłoszenia osobiste w Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) w dni robocze w godz. 8.00-16.00.
Projekt jest skierowany do mieszkańców Gdyni i jest finansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji miasta.
Szczegóły dla uczestników pod numerami telefonu 505 606 857, 505 606 776.

ikona