1243 (1043) 2016-07-15 - 2016-07-28

Globaltica tuż-tuż

XII edycja Festiwalu Kultur Świata Globaltica odbędzie się w dniach 20-23 lipca w malowniczej scenerii Kolibek. Do tej pory na festiwalowych scenach wystąpiło 114 artystów i zespołów z 68 krajów. Na Globaltice zawsze możemy spodziewać się nieoczywistych połączeń muzyki tradycyjnej z nowoczesnymi brzmieniami.
Także w tym roku Piotr Pucyło, dyrektor artystyczny festiwalu, zaprosił artystów, którzy zaprezentują muzykę korzeni w niecodziennej odsłonie.
Na festiwalu wystąpią: Egyptian Project – zespół łączący dźwięki delty Nilu z ambientem, trip-hopem i muzyką klasyczną oraz pochodzący z Madagaskaru gitarzysta Damily z zespołem, Fanfare Ciocărlia, rumuńska legenda sceny etno, Diabel Cissokho, który zaprezentuje tradycje muzyczne Senegalu, Garmarna, legendarna szwedzka grupa, Kolumbijczycy z Rancho Aparte, duet Çiğdem Aslan & Tahir Palali, który zabierze nas w głąb alewickich tradycji tureckiej Anatolii, cypryjski zespół Monsieur Doumani i Ngawang Lodup, który pojawi się z pieśniami tybetańskich nomadów. Rodzime dźwięki zapewni znana i lubiana Kapela Maliszów.
Tradycyjnie już, główne wydarzenia festiwalowe odbędą się w niesamowitej scenerii gdyńskich Kolibek, a w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym obejrzymy filmy tematycznie powiązane z festiwalem.
W tym roku Globaltica dociera w nowe miejsca – Fundacja Mucha i Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni przygotowały teatralne półkolonie na Leszczynkach w ramach „Lata w Teatrze”. Ich efekt finalny zaprezentowany zostanie podczas festiwalu.
Więcej informacji na: www.globaltica.pl.