1243 (1043) 2016-07-15 - 2016-07-28

Kulturalne piknikowanie wśród sąsiadów

Projekt „Kultura w dzielnicy” przenosi się do Redłowa. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów i wydarzeń mieszkańcy spotkają się, aby się integrować, bawić i tworzyć. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać swoich sąsiadów.
W eksploracji dzielnic Gdyni, poznawaniu ich historii, tajemnic i mieszkańców pomogą gry i zabawy edukacyjne, warsztaty, akcje artystyczne oraz spacery – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
W sobotę 16 lipca swoje podwoje przed gośćmi otworzą Redłowo, Orłowo, Mały Kack i Wzgórze św. Maksymiliana. Punkt spotkania to teren zielony przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98).
Wydarzenie potrwa od godz. 12.00 do 17.00. W programie: „Kreatywny konstruktor” (budowanie pojazdów latających), „Wiszące ogrody”, „Ceramika dla smyka” (samodzielne wykonanie i ozdabianie ceramiki), „Biuro surrealistyczne”, „Draka spod trzepaka” (gry podwórkowe), „Zadziejmy dzielnicę” (dzierganie i szydełkowanie), „Juri” (spektakl plenerowy dla dzieci w wykonaniu Teatru Gdynia Główna), „Dźwięki relaksu” (autorski DJ set), Fab Lab (mobilny warsztat) i inne.
Wstęp wolny.
Kolejna edycja projektu 23 lipca dla mieszkańców i sympatyków Pogórza, Obłuża, Oksywia i Babich Dołów.