1243 (1043) 2016-07-15 - 2016-07-28

Pies na wakacjach w wielkim mieście

Wakacje psa w wielkim mieście powinny być udane! Pamiętajmy jednak, by stosować się do obowiązujących zasad. Od 1 maja do 30 września nie wolno wprowadzać psów na plaże i miejskie kąpieliska. W związku z okresem letnim patrole straży miejskiej zwracają na to szczególną uwagę.
Warto jednak podkreślić, że w Gdyni na czworonogi i ich właścicieli czekają aż dwa kąpieliska: w Orłowie pomiędzy wejściem GDY18 i GDY19 i na Oksywiu wzdłuż granicy między Oksywiem i Babimi Dołami – wejście GDY4.
Mieszkańcy mogą też skorzystać z dwóch całorocznych wybiegów dla psów, jednego w Orłowie, przy psiej plaży i kolejnego – na Oksywiu w kwadracie ulic: Tucholskiej, Kampinoskiej i Knyszyńskiej.
Zgodnie z prawem psy nie mogą kąpać się w fontannach. Pamiętajmy jednak, aby na spacer zabrać dla futrzaka wodę.
Do niektórych restauracji, barów i pubów można też wejść z czworonożnym przyjacielem. Jest ich w Gdyni sporo, ale każdorazowo warto spytać obsługę i gości.
Od niedawna z psem można zrobić również zakupy (na przykład w CH „Batory”).
Kiedy znajdziemy bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłośmy to Straży Miejskiej pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziemy błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwońmy pod numer 58 668 84 80 i podajmy numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują nas z właścicielem psa.