1243 (1043) 2016-07-15 - 2016-07-28

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawy:
– „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym”
to ekspozycja oparta głównie na nieprezentowanych dotąd materiałach zdjęciowych i filmowych w nietypowej aranżacji szkockiego architekta G. Johnsona. Do współpracy merytorycznej zaproszony został m.in. dr hab. Andrzej Szczerski (UJ). Kuratorem ekspozycji jest dyrektor Muzeum Miasta Gdyni Jacek Friedrich. Ekspozycja prezentowana do końca br.
– „Marek Cecuła – Polskie Projekty Polscy Projektanci” jest trzecią ekspozycją z cyklu dotyczącą polskiego projektowania organizowanym przez Muzeum Miasta Gdyni. Jego wyjątkowość stanowi fakt, że jak do tej pory jest jedynym wydarzeniem w Polsce cyklicznie ukazującym, poprzez monograficzne wystawy dorobek polskich projektantów. Wernisaż odbędzie się 2 lipca o godz. 18.00. Wystawa czynna do 30 października.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego.
„Muzeum Bez Wyjątku 2016” to bezpłatna oferta Muzeum Emigracji dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, a także z niepełnosprawnością intelektualną.
W jej ramach do 31 sierpnia można wziąć udział w oprowadzaniach po wystawie stałej, tłumaczeniach spotkań i wykładów na Polski Język Migowy oraz warsztatach.
Wystawa czynna: wt., pt. 12.00-20.00, śr.-czw. 10.00-18.00, sob.-niedz. 10.00-18.00.
***
Wystawa plenerowa „Gdynia miasto portowe” na 18 planszach prezentuje kilkadziesiąt fotografii przedstawiających budowę i rozwój portu oraz miasta Gdyni. Umieszczona na ogrodzeniu Muzeum Marynarki Wojennej dostępna jest dla spacerujących po Bulwarze Nadmorskim do 11 września.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Erazma Wojciecha Felcyna „Rosarium” do lokalu artystycznego „Tygiel”. Wystawa czynna do 10 sierpnia 2016 r.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
Fundacja FLY zaprasza na wystawę malarstwa olejnego uczestników warsztatów artystycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY pt. „Przestrzeń, kolor, światło”. Wystawa w siedzibie fundacji (ul. Świętojańska 36/2) w dni powszednie w godz. 9.00-19.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę „60-Lecie Kręgu Staroharcerskiego Westerplatte”, prezentującą pamiątki ze zbiorów prywatnych phm. kmdr. dr. Bogumiła Filipka.
Ekspozycja jest czynna do września.
***
Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27-31) zaprasza do końca lipca na wystawę prac grupy twórczej pod kierunkiem Marka Wróbla „Malowany czas”.
***
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku zaprasza do YMCA (ul. Żeromskiego 26) na wystawę fotografii pt. „W obiektywie”.
***
Biblioteka Kamienna Góra (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza do odwiedzania wystawy obrazów Tomasza Gromy „Piękny jest świat...”. Wystawa czynna w godzinach pracy biblioteki.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę malarstwa marynistycznego pt. „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”.
***
Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza na wystawę malarstwa Karola Formeli „Magja”.
Wystawa czynna do 22 lipca.
***
W Bibliotece „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) trwa wystawa Marcina Gałęziewskiego pt. „Natura wybrzeża – Rezerwaty przyrody nad Zatoką Gdańską”.
Wystawa potrwa do 20 lipca i będzie dostępna w godzinach otwarcia placówki.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat”. Są to prace uczniów i absolwentów Gdyńskiej Szkoły Społecznej związanych z Galerią Sztuki Szkolnej.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 do 18 sierpnia.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza do Małej Galerii na wystawę malarstwa Ewy Leilany Bogdan „Barwy Życia”. Wystawa czynna do 29 lipca w dni powszednie w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie.
***
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza na wystawę prac nagrodzonych w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Przedszkolaki z Gdynią w tle” zorganizowanym przez Przedszkole nr 48 „Morska Przygoda”. Konkurs objął patronatem prezydent Wojciech Szczurek. Wystawę można oglądać do 20 lipca w godzinach pracy biblioteki.
***
Do końca lipca w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2) można oglądać wystawę Macieja Moskwy pt. „Wiosna, która nie zakwitła” – fotograficzny obraz Syrii tuż przed wielkim exodusem, na który patrzy cała Europa.
***
Od 14 lipca w Galerii „Ratusz” oglądać można wystawę malarstwa Jerzego Edwarda Stachury inspirowanego Gdynią i morzem. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Ratusz na I piętrze Urzędu Miasta do końca lipca w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00.
***
Galeria Integracja zaprasza na wystawę fotograficzną Barbary Kramczyńskiej „(Nie)Pełnosprawność w obiektywie”. W witrynach gdyńskiego Centrum przy ul. Traugutta 2 zawisły zdjęcia wychowanków OREW PSOUU Koło w Gdyni.
Wystawę można oglądać do końca sierpnia.