1248 (1048) 2016-09-16 - 2016-09-22

Udane wakacje i coraz więcej gości w Gdyni

Było bezpiecznie, zdrowo i ciekawie –tak wygląda pierwsze podsumowanie letniego sezonu turystycznego w Gdyni. Goście przyjeżdżali z całej Polski oraz ze wszystkich zakątków świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Filipiny, Indie czy Australia. Ponad 50 tys. osób skorzystało z pomocy pracowników Informacji Turystycznej.
Gdynia słynie z dużych imprez sportowych i kulturalnych, których organizacja jest niewątpliwym magnesem przyciągającym mnóstwo turystów. To m.in. Gdynia Blues Festiwal,  Cuda Wianki, Święto Morza, Open’er Festival, Ladies’ Jazz Festiwal, Gdynia Volvo Sailing Days, Globaltica, Targi Wiatr i Woda, Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, Nadmorski Plener Czytelniczy, Weekend Architektury.
W wakacyjne weekendy często brakowało w mieście wolnych miejsc noclegowych. Wielkim wyzwaniem dla pracowników informacji turystycznej była więc pomoc turystom w znalezieniu noclegów. Gdyńska Informacja Turystyczna zapewnia kompleksową informację turystyczną mieszkańcom i turystom, pomoc i poradę turystyczną, promocję Gdyni i jej oferty. Łącznie w sezonie turystom zatrudnionych było 9 osób – 4 osoby stałe i 5 sezonowych pracowników.
Szczególnie lubianym przez turystów kierunkiem w naszym mieście jest Skwer Kościuszki i jego okolice. Chętnie zaglądają też do muzeów, InfoBoksu, podróżują kolejką na Kamienną Górę i spacerują bulwarem Nadmorskim.
Dużą popularnością cieszą się rejsy po porcie i na Półwysep Helski. Obcokrajowcy (głównie ze Skandynawii) interesują się centrami handlowymi, m.in. możliwością zakupu biżuterii z bursztynem. Zarówno mieszkańcy jak i turyści chętnie uczestniczą w bezpłatnych spacerach z przewodnikami oraz korzystają z przejazdów zabytkowymi trolejbusami. Osobną i całkiem liczną grupę stanowią turyści (zarówno Polacy i obcokrajowcy) ceniący gdyńską architekturę modernistyczną.
I choć mamy już wrzesień o końcu sezonu turystycznego w Gdyni mowy być nie może, bo za oknami wciąż piękne lato, a już za tydzień rusza święto polskiego filmu – 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

ikona