Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1248 (1048) 2016-09-16 - 2016-09-22

Wokół basenu olimpijskiego

Sześć firm jest gotowych wykonać dokumentację projektową pływalni olimpijskiej w Gdyni. Termin zgłoszeń minął 6 września. Zaproponowane oferty wahają się w przedziale od 563 340 do 3 657 000 zł brutto. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w ciągu miesiąca.
Postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego wszczęto 27 lipca. Swoje oferty złożyły firmy z Gdańska, Krakowa, Mysłowic, Ostrowa Wielkopolskiego, Szczecina i Warszawy.
– Aktualnie trwa sprawdzanie dokumentów. Wyniki przetargu będą znane za około miesiąc, gdy wszystkie oferty zostaną szczegółowo przeanalizowane – tłumaczy Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Na realizację zamówienia Gdyńskie Centrum Sportu przeznaczyło kwotę 1.000.000 zł brutto.
W maju budowa pływalni olimpijskiej w Gdyni zakwalifikowana została do Planu Wieloletniego, sporządzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, i tym samym uzyskała status inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. To kluczowa decyzja, która umożliwi ubieganie się o dofinansowanie realizacji inwestycji w wysokości 50 procent wydatków kwalifikowalnych. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zakwalifikowanie zadania do kolejnego Planu Rocznego i akceptacja przez Ministra Sportu i Turystyki wniosku inwestycyjnego, co ma nastąpić w przyszłym roku.
Kompleks sportowo-rekreacyjny, z pierwszą na Pomorzu pływalnią olimpijską, będzie swoistym uzupełnieniem gdyńskiego Forum Sportu. Oprócz pływalni 50-metrowej (którą w miarę potrzeb będzie można podzielić na dwie części) na terenie obiektu znajdzie się basen rozgrzewkowy oraz strefa rekreacji dla najmłodszych. W planach jest także strefa odnowy biologicznej z zespołem saun oraz gabinetami masaży i rehabilitacji. Pozostała część budynku zostanie przeznaczona na zaplecze administracyjne, magazynowe oraz szatniowe. Przewidziano również budowę parkingu podziemnego.
Gdyńska inwestycja rozwiąże problem całego regionu, w którym brakuje pływalni o wymiarach olimpijskich. Dzięki doskonałej lokalizacji gdyńska pływalnia będzie łatwo dostępna dla mieszkańców Pomorza. Całkowity szacowany koszt inwestycji wyniesie około 70 milionów złotych.

ikona