1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Do pracy jeździli rowerem i pobili kolejny rekord

16 razy okrążyli ziemię i zajęło im to tylko pięć miesięcy. We wrześniu zakończyła się V edycja konkursu „Do pracy jadę rowerem”. Co roku liczba uczestników bije kolejne rekordy. Edycja 2016 to ponad 1.300 osób, o 332 więcej niż rok wcześniej.
Pracownicy gdyńskich firm, wzorem ich zachodnich sąsiadów, coraz częściej przesiadają się z samochodów właśnie na rowery. Do kręcenia kilometrów w ramach konkursu „Do pracy jadę rowerem” nie trzeba ich zachęcać. W tym roku od 4 kwietnia do 4 września przejechali łącznie aż 646 tysięcy kilometrów.
Poprzez promowanie roweru, jako środka transportu w codziennych podróżach chcemy pokazać, że jest on konkurencyjną i przyjemną alternatywą do przejazdów samochodem. A o sukcesie tegorocznej edycji i dużym zaangażowaniu uczestników, świadczy fakt, że już po trzech miesiącach skończyły się przygotowane dla najaktywniejszych śniadania. W sumie otrzymało je 5840 osób – mówi Urszula Domska z Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Zarządu Dróg i Zieleni.
Liderem klasyfikacji, zarówno pod względem liczby przejechanych kilometrów, jak i liczby przejazdów zostali pracownicy stoczni CRIST. W konkursie udział wzięły 44 osoby, wspólnie wykręcili ponad 41 tys. kilometrów i zarejestrowali 3951 przejazdów. Na drugim miejscu znalazła się Jednostka Wojskowa 3660. Trzecia firma w tej klasyfikacji to Thomson Reuters.