1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Edukacja na wyższym poziomie w Teatrze Miejskim

Tutaj nie ma szkolnych ławek i rozwiązywania zadań przy tablicy. Teatr Miejski imienia Gombrowicza, wyszedł z propozycją do uczniów i rusza z serią warsztatów i spotkań z teatralnymi twórcami. Nie zabraknie również uwielbianych przez młodych wielbicieli teatru, premier studenckich.
Edukacja teatralna, to przede wszystkim okazja, zobaczenia teatru od kulis. Przykładem, mogą być spacery teatralne, które przeniosą uczestników do artystycznego świata. W programie jest zwiedzanie pracowni krawieckiej, rekwizytorni, oraz garderoby aktorskiej. Pracownicy, uchylą rąbka tajemnicy aktorów i sypną z rękawa teatralnymi anegdotami. Nie zabraknie przymiarki strojów i przechadzki po deskach sceny.  
Zajęcia w teatrze obejmują ciekawe warsztaty. Zarówno scenograficzne, kostiumowe, ale również ściśle związane z danym spektaklem. Mają na celu wprowadzenie młodzieży w tematykę i estetykę przedstawienia. Pomagają poznać teatr w praktyce. Warsztaty prowadzą artyści związani z konkretnym spektaklem. Na przykład przy premierze spektaklu „Cafe Luna”, można się spotkać z reżyserem, z choreografką, oraz z odtwórczynią jednej z ról Elżbietą Mrozińską na warsztatach aktorskich.
Te-Integracja, czyli integracja metodą teatralną, ułatwia wzajemne komunikowanie się poprzez improwizację oraz zabawę. Scalanie grupy i kształcenie umiejętności wspólnego działania, prowadzi do budowania więzi społecznych oraz pokonywania własnych barier.
Warsztaty edukacyjne, odbywają się nie tylko w teatrze. Jest również możliwość, by spotkania odbyły się w szkole, siedzibie firmy lub domu kultury. Zajęcia realizowane są na zlecenia szkół i innych instytucji.

ikona