Edukacja teatralna, to przede wszystkim okazja, zobaczenia teatru od kulis. Przykładem, mogą być spacery teatralne, które przeniosą uczestników do artystycznego świata. W programie jest zwiedzanie pracowni krawieckiej, rekwizytorni, oraz garderoby aktorskiej. Pracownicy, uchylą rąbka tajemnicy aktorów i sypną z rękawa teatralnymi anegdotami. Nie zabraknie przymiarki strojów i przechadzki po deskach sceny.
Zajęcia w teatrze obejmują ciekawe warsztaty. Zarówno scenograficzne, kostiumowe, ale również ściśle związane z danym spektaklem. Mają na celu wprowadzenie młodzieży w tematykę i estetykę przedstawienia. Pomagają poznać teatr w praktyce. Warsztaty prowadzą artyści związani z konkretnym spektaklem. Na przykład przy premierze spektaklu „Cafe Luna”, można się spotkać z reżyserem, z choreografką, oraz z odtwórczynią jednej z ról Elżbietą Mrozińską na warsztatach aktorskich.
Te-Integracja, czyli integracja metodą teatralną, ułatwia wzajemne komunikowanie się poprzez improwizację oraz zabawę. Scalanie grupy i kształcenie umiejętności wspólnego działania, prowadzi do budowania więzi społecznych oraz pokonywania własnych barier.
Warsztaty edukacyjne, odbywają się nie tylko w teatrze. Jest również możliwość, by spotkania odbyły się w szkole, siedzibie firmy lub domu kultury. Zajęcia realizowane są na zlecenia szkół i innych instytucji.
Opublikowano: 29.09.2016 00:00
Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)