1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Gospodarcze laury od Forbesa

Podczas odbywającego się we Wrocławiu VII Kongresu Regionów, Gdynia została wyróżniona w rankingu polskich Miast Atrakcyjnych dla Biznesu tygodnika „Forbes”. Uplasowała się na drugim miejscu w kategorii dużych aglomeracji (między 150 a 300 tysięcy mieszkańców).
Gdynia, jako Miasto Atrakcyjne dla Biznesu, w zestawieniu dużych aglomeracji uległa tylko Rzeszowowi.
Ranking wyróżnia polskie miasta, które najlepiej i najskuteczniej wspierają przedsiębiorczych mieszkańców. Docenia te, które stwarzają najlepsze warunki do zakładania i prowadzenia własnego biznesu i dbają o rozwój lokalnego sektora małych i średnich przedsiębiorstw.
Zestawienie zostało sporządzone w oparciu o badania Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, w którym najważniejszy wskaźnik to przyrost liczby firm w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Patronem rankingu jest miesięcznik Forbes.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wziął udział w sesji plenarnej „Samorządność pod presją wyzwań przyszłości”. Jej gościem specjalnym był Minister ds. Rozwoju Mateusz Morawiecki.
Kongres Regionów odbywa się w dniach 26-27 września we Wrocławiu. To doroczne spotkanie przedstawicieli biznesu, przedsiębiorców i inwestorów z przedstawicielami samorządów. Jego dyrektorem programowym jest dziennikarz Roman Młodkowski.