1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

II Bieg Uliczny

4 października odbędzie się II Bieg Uliczny im. Generała Mariusza Zaruskiego zorganizowany dla uczniów Zespołu Szkół nr 7 i objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.
Organizatorzy chcą uczcić pamięć patrona szkoły – generała Mariusza Zaruskiego, a jednocześnie zachęcić uczniów do uprawiana sportu na co dzień.
Generał Zaruski był pionierem polskiego żeglarstwa i wychowania morskiego, taternikiem, malarzem, poetą i prozaikiem. Konspirator, zesłaniec, legionista, ułan i adiutant prezydenta nie przetrwałby trudów zesłania i wojny, gdyby nie intensywne ćwiczenia fizyczne, które uprawiał  przez całe życie. Doceniał wagę sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży.
Uwaga: W związku z II Biegiem Ulicznym 4 października w godz. 9.00-13.00 będą zamknięte dla ruchu kołowego ulice: Pasieczna, Krótka, Graniczna i Łąkowa.
Decyzję o wyłączeniu z ruchu poszczególnych odcinków ulic oraz przywracaniu płynności ruchu kołowego na drogach podejmować będą funkcjonariusze Policji, którzy w razie potrzeby umożliwią wjazd lub wyjazd z wyżej wymienionych ulic.