1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Ostatni Dzień Lata wciąż trwa

W ramach trwającego w Gdyni festiwalu pod hasłem „Ostatni Dzień Lata” 4 października o godz. 19.00 na terenie byłego Dalmoru (wejście przez bramę wjazdową na teren Portu Rybackiego, ul. Arkadiusza Rybickiego) odbędzie się koncert muzyki dawnej.
W programie koncertu XVIII-wieczne angielskie pieśni i ballady, których akcja dzieje się letnią porą z wszelkimi tego konsekwencjami: gorącą miłością, ucieczką z Cyganami i tęsknotą. Nie zabraknie również wielkich „przebojów” muzyki dawnej w postaci brawurowej arii Orlanda z opery Vivaldiego Orlando furioso czy arii Ariodante z opery Haendla o tym samym tytule. Wielu wzruszeń dostarczy aria Cara sposa z opery Rinaldo zaśpiewana przez kontratenora Jakuba Borowczyka, któremu towarzyszyć będą: wiolonczelistka Weronika Kulpa oraz grająca na klawesynie Witosława Frankowska.
Wejściówką na koncert jest zdjęcie kwiatów. Mile widziane dodanie zdjęcia na stronie FB wydarzenia). Organizator prosi o potwierdzenie uczestnictwa na adres: kontakt@ostatnidzienlata.pl. W temacie należy wpisać nazwę wydarzenia, a w treści podać imię i nazwisko (jeden mail może zawierać więcej niż jedną osobę). Na koncert należy zabrać ze sobą dowód tożsamości.