1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Prime Property Design 2016: Gdynia najbardziej przyjazna inwestorom

Które polskie miasto jest najbardziej przyjazne inwestorom? Zdaniem członków Forum Ekspertów konkursu Prime Property Design 2016 oraz internautów to Gdynia! Miasto bezapelacyjnie wygrało swoją kategorię w plebiscycie organizowanym przez wydawcę portalu Propertynews.pl.
Najlepsze instytucje, firmy, obiekty i osobistości branży nieruchomości komercyjnych minionych 12 miesięcy nagrodzono w Warszawie podczas gali, będącej jednocześnie częścią trwającego Property Forum 2016.
Gdynia w swojej kategorii była nominowana obok Wrocławia, Warszawy, Białegostoku i Katowic. Jak uzasadniło werdykt jury, dla deweloperów powierzchni komercyjnej jakość współpracy z lokalnymi władzami to jeden z najważniejszych argumentów decydujących o wyborze lokalizacji.
Dobry klimat inwestycyjny to jeden z największych atutów miasta. Do tego nowoczesna infrastruktura techniczna, wykształcone kadry, dobra dostępność komunikacyjna, ale również atrakcyjna oferta wypoczynku.
Taka jest Gdynia – coraz częściej wybierana jako miejsce lokowania biznesu. Dla mnie jest to nagroda szczególna, bo w naszym mieście zajmuję się inwestycjami. W naszej pracy ciężko nakreślić priorytety, bo nie można jednego zagadnienia zaniedbać, kosztem drugiego. Ale wiemy, że miejskie priorytety są niczym bez dobrostanu gospodarczego. A on nie jest możliwy do osiągnięcia, bez warunków dla inwestorów.
Staramy się w Gdyni o przyjazny klimat dla inwestorów. Rozwijamy infrastrukturę, poprawiamy dostępność, dbamy o dostępność grantów, system zachęt i pomocy, ale przede wszystkim chcemy, aby Gdynia była miastem przyjaznym dla inwestorów i mieszkańców
– powiedziała podczas rozdania nagród Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Przypomnijmy, że odbywające się w dniach 26-27 września Property Forum 2016 jest szóstą edycją największego spotkania branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Tegoroczne spotkanie odbywa się w Warszawie pod hasłem „Nieruchomości zdefiniowane na nowo. Horyzont 2030”.