1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Włącz MEGafon Kultury na Polskiej 1

Muzeum Emigracji wychodzi z wyjątkową propozycją dla ludzi młodych interesujących się kulturą i nowymi technologiami. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach twórczych, wspólnie stworzyć aplikację mobilną i zaplanować nowe wydarzenia w muzeum. Zapisy do udziału w projekcie trwają do 10 października.
MEGafon Kultury przygotowany został z myślą o osobach w wieku 16-25 lat, które swoją przyszłość łączą z branżą kulturalną lub związaną z nowymi technologiami. Przez ponad rok uczestnicy brać będą udział w ciekawych warsztatach oraz dzięki współpracy z pracownikami różnych działów poznawać działalność instytucji. Efektem projektu ma być stworzenie oferty interesujących wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych oraz aplikacji mobilnej, które przyciągną młodzież do MEG.
Aplikacja ma zainteresować zwiedzających wystawą stałą Muzeum Emigracji oraz odkryć przed nimi te wątki, postaci i zbiory, które uczestnicy projektu uznają za najciekawsze. Będzie to również okazja aby poznać różne etapy pracy nad aplikacja mobilną od pomysłu, zbierania materiałów, stworzenia prototypu, jego testowania po jego promocję.
W programie zaplanowano także warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak działa instytucja kultury i jak wygląda praca w poszczególnych działach w tym edukacji, organizacji wystaw, zbiorów i PR. Ponadto przygotowano zajęcia twórcze, kostiumograficzne, improwizacji tanecznej oraz animacji poklatkowej.
Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić formularz (dostępny na stronie internetowej: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/wlacz_megafon_kultury) i odesłać na adres megafon@muzeumemigracji.pl. Szczegóły pod nr. tel. 58 670 41 56, na FB: www.facebook.com/groups/megafonkultury, oraz na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się we wtorek 4 października o godz. 17.30 w sali multimedialnej Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1).
Więcej informacji stronie internetowej: http://www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/wlacz_megafon_kultury.