1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawy:
– „Z Filmowej Szafy – kostiumy filmowe: Has, Wajda, Polański, Żuławski”. Na wystawie prezentowane są fragmenty kolekcji kostiumów oraz szkiców i projektów scenografii z legendarnych polskich produkcji m.in. „Na srebrnym globie”, „Rękopisu znalezionego w Saragossie”, „Lalki”, „Popiołu i diamentu” zbieranych przez ponad sześćdziesiąt lat pracy w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu – czyli dzisiejszego Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA).
Wystawa czynna jest do 6 października.
– „Marek Cecuła – Polskie Projekty Polscy Projektanci” jest trzecią ekspozycją z cyklu dotyczącą polskiego projektowania organizowanym przez Muzeum Miasta Gdyni. Jego wyjątkowość stanowi fakt, że jak do tej pory jest jedynym wydarzeniem w Polsce cyklicznie ukazującym, poprzez monograficzne wystawy dorobek polskich projektantów. Wystawa czynna do 30 października.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego.
Wystawa czynna: wt., pt. 12.00-20.00, śr.-czw. 10.00-18.00, sob.-niedz. 10.00-18.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza:
– na pokład fregaty „Dar Pomorza” (al. Jana Pawła II) na wystawę „Barwy Morza”. Wystawie towarzyszyć będzie pokaz prac związanych z morską fauną młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6. Wystawa otwarta do 9 października.
– na wystawę malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawa czynna do 17 października.
– na wystawę malarstwa Marii Bentkowskiej do galerii Profile (ul. Wojewódzka 7).
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
Fundacja Fly zaprasza na wystawę malarstwa olejnego uczestników warsztatów artystycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji Fly pt. „Przestrzeń, kolor, światło”. Wystawa w siedzibie fundacji (ul. Świętojańska 36/2) w dni powszednie w godz. 9.00-19.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza:
– na wystawę poświęconą kpt. ż. w. Tadeuszowi Meissnerowi. Wystawa upamiętnia jedną z najciekawszych osobowości środowiska morskiego. Prezentuje pamiątki po kapitanie oraz zdjęcia dokumentujące jego drogę zawodową z historią marynarki w tle, jak choćby pamiętny rejs „Daru Pomorza” dookoła świata w latach 1934/35. Wystawa czynna do końca listopada.
– na wystawę malarstwa marynistycznego pt. „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”;
***
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku zaprasza do YMCA (ul. Żeromskiego 26) na wystawę fotografii pt. „W obiektywie”.
***
Miejski Klub Seniora Orłowo, ul. Orłowska 66 zaprasza na wystawę fotografii Teresy Nowakiewicz „Za Tobą pójdę jak na bal”. Wystawa czynna do 30 października.  
***
FZS „Kreatywni” zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Kruczyńskiej w ramach Pracowni Artystycznej „Kreatywni”.
Wystawę można oglądać w budynku przy ul. Opata Hackiego 17.
***
3 października o godz. 11.00 w budynku YMCA (ul. Żeromskiego 26) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Piotra Bresińskiego „Ameryka w obiektywie”.
***
We wrześniu w oknach Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) oglądać można wystawę prac „Waleczne Rybki z Gdyni”, wykonanych przez dzieci z Dąbrowy w ramach konkursu plastycznego.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do 20 października na wystawę prac Ewy Wróbel pt.: „Moja pierwsza wystawa”.
***
Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza 1 października o godz. 16.00 na wernisaż wystawy malarstwa Janusza Zigmanskiego. Wystawa czynna do 14 października. Wstęp wolny.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 6 października na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Krauze wyróżnionej w konkursie „Chromy i Achromy”.
Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na poplenerową  wystawę prac członków. Wystawa czynna do 30 października w dni powszednie.

ikona