1251 (1051) 2016-10-07 - 2016-10-13

Festiwal literacki „Afera Kryminalna” – zapisy

Afera KryminalnaSpotkania literackie z Markiem Krajewskim i Jakubem Szamałkiem, a także gra miejska i pokój ucieczki inspirowane kryminałem „Gotenhafen” Izabeli Żukowskiej – to główne atrakcje Afery Kryminalnej w Gdyni. Festiwal, który odbędzie się w dniach 20 – 22 października 2016 r., organizowany jest równolegle w Gdyni, Gdańsku, Rumi i Wejherowie. Wstęp wolny.

Pod tytułem „Afera Kryminalna" kryje się cały festiwal literacki. W ramach wydarzenia odbędą się spotkania pop kulturowe jak i czysto literackie. Przede wszystkim zapraszamy na „Pokój ucieczki” inspirowany kryminałem Izabeli Żukowskiej „Gotenhafen”, na który obowiązują zapisy. W zabawie mogą wziąć udział zespoły trzyosobowe, które zapiszą się drogą mailową pod adresem promocja@bibliotekagdynia.pl lub odezwać się u nas na Fecebooku – tłumaczy Dariusz Rybacki z Miejskiej Biblioteki w Gdyni.

Oprócz „Pokoju ucieczki”, który zlokalizowany będzie w podziemiach Czytelni Naukowej w Gdyni i przeniesie uczestników w 1943 rok, w ramach wydarzenia odbędzie się również „napad na bank”. Specjaliści związani z festiwalem Kryminalna Piła opowiedzą o najważniejszych „regułach” tej trudnej sztuki. Wszystko w otoczeniu prawdziwego banku – przyszłej siedziby Mediateki przy ul. Starowiejskiej 18 w Gdyni.

Ponadto w sobotę 22 października będzie można wziąć udział w grze miejskiej „Ulicami Gotenhafen” opartej o motywy powieści Izabeli Żukowskiej. Będzie to okazja do poznania Gdyni, jej architektury oraz rozwiązania zagadki tajemniczej zbrodni.

W ramach „Afery Kryminalnej” zorganizowane będą spotkania literackie, których gośćmi będą znani pisarze:
  • Marek Krajewski, autor znanych kryminałów o Eberhardzie Mocku, osadzonych w przedwojennym Wrocławiu, laureat Paszportu Polityki;
  • Jakub Szamałek, twórca kryminałów, których akcja toczy się w czasach antycznych, współscenarzysta trzeciej części „Wiedźmina";
  • Izabela Żukowska, twórczyni trylogii o komisarzu Franzu Thiedtke, w skład którego wchodzi kryminał „Gotenhafen” z akcją osadzoną w Gdyni 1943 roku.
Szczegóły dotyczące programu, zapisów i terminów wydarzeń znajdują się pod adresem: http://bibliotekagdynia.pl/wydarzenia/afera-kryminalna-w-gdyni/

ikona