1251 (1051) 2016-10-07 - 2016-10-13

Pobiegnij i bądź częścią wielkiej biało-czerwonej flagi

Wystartowały zapisy do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Do 24 października, do godziny 23.59 można rejestrować się poprzez stronę www.gdyniasport.pl. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 11 listopada o godz. 15.00.
Czas na ostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Po Biegu Urodzinowym, Biegu Europejskim i Nocnym Biegu Świętojańskim, czas na Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. W ubiegłym roku na linii startu najbardziej patriotycznego ze wszystkich gdyńskich biegów, stanęło 6.672 osób. Tym samym pobity został biegowy rekord frekwencji na Pomorzu.
Przed zmaganiami na 10 kilometrów tradycyjnie wystartują nordic walkerzy oraz dzieci i młodzież w kilku kategoriach wiekowych.
– Każdy z czterech przystanków PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Podczas Biegu Niepodległości utworzymy największą żywą flagę w północnej Polsce. Przed startem każdy z biegaczy otrzyma białą lub czerwoną koszulkę, dzięki czemu na starcie będziemy mogli zobaczyć polskie barwy narodowe. To piękna akcja, dzięki której wzmacniamy niezwykle cenne, patriotyczne wartości – zauważa Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. I dodaje: – Co roku, wśród biegaczy i kibiców, z łatwością można zauważyć osoby przyodziane w stroje nawiązujące do polskiej historii i tradycji. Cieszę się, że potrafimy obchodzić nasze święto narodowe w tak wspaniały sposób.
Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Aby liczyć się w walce o nagrodę, trzeba wystartować przynajmniej w trzech z czterech biegów. Dla tych, którzy mają za sobą dwa starty, Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim jest więc doskonałą okazją do tego, aby dołączyć do konkursu.
Przed ostatnim z biegów warto również spojrzeć na klasyfikację generalną cyklu. Z ponad dwuminutową przewagą i kompletem zwycięstw na koncie prowadzi w niej Tomasz Grycko (1:29:50), drugi jest Marek Kowalski (1:31:52), a trzeci Michał Rolbiecki (1:36:33). Wśród kobiet na czele jest Monika Rolbiecka (1:53:57), a za nią plasują się Małgorzata Pazda-Pozorska (1:57:26) i Barbara Bączek-Motała (1:59:29).
Walka o końcowe pozycje w „generalce” będzie niezwykle emocjonująca. Podjąć wyzwanie może każdy, wystarczy zapisać się w Profilu Zawodnika na stronie www.gdyniasport.pl. Termin upływa 24 października o godzinie 23.59.

ikona