1251 (1051) 2016-10-07 - 2016-10-13

Wiadomości turystyczne

Hufiec ZHP Gdynia zaprasza na kolejne w piątek 14 października w godz. 17.00 - 20.00 spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”.
Poprowadzi je Emil Witt, który opowie nam o swoich podróżach do Amazonii – pierwszą z nich odbył już w wieku 18 lat!
Podczas spotkania podróżnik zaprezentuje fotografie, filmy i opowieści z serca puszczy nad Amazonką, zamieszkałej przez Indian Yanomami.
Przedstawi zmagania z równikowym lasem i jego mieszkańcami, opowie o zwyczajach Indian, Brazylijczyków i ich sposobach na życie w najbardziej różnorodnym ekosystemie świata.
Pokaże przebieg wyprawy, miejsca zachwycające i budzące grozę. Uczestnicy spotkania zobaczą niepowtarzalne ujęcia dzikiej przyrody w trudno dostępnych zakątkach dżungli, Indian Yanomami zamieszkujących dorzecze rzeki Padauiri oraz zabawne sytuacje.
Emil pokaże też, jaką rolę w życiu człowieka może odegrać spotkanie z samym sobą, twarzą w twarz, setki kilometrów od cywilizacji.
Spotkanie odbędzie się w sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98).
Kontakt: warsztatypodroznicze@gmail.com.
Organizatorem warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.
***
Pomorski Klub Podróżnika OM PTTK w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Moje podróże... małe i duże” w poniedziałek 10 października o godz. 17.00.
Temat najbliższego spotkania: „Mongolia – relacje na żywo”, a gościem będzie gdynianka Krystyna Olszewska, urlopowany nauczyciel akademicki UG, a ostatnio lektor języka polskiego Państwowego Uniwersytetu Mongolii.
Miejsce spotkania: Instytut Oceanografii UG w Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 46 (sala 208S). Wstęp wolny.

ikona