1251 (1051) 2016-10-07 - 2016-10-13

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę „Marek Cecuła – Polskie Projekty Polscy Projektanci”. To ekspozycja dotycząca polskiego projektowania organizowana przez Muzeum Miasta Gdyni. Jej wyjątkowość stanowi fakt, że jak do tej pory jest jedynym wydarzeniem w Polsce cyklicznie ukazującym, poprzez monograficzne wystawy dorobek polskich projektantów. Wystawa czynna do 30 października.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego.
Wystawa czynna: wt., pt. 12.00-20.00, śr.-czw. 10.00-18.00, sob.-niedz. 10.00-18.00.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza:
– na wystawę malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul.Władysława IV).
Wystawa czynna do 17 października.
– na wystawę malarstwa Marii Bentkowskiej do galerii Profile (ul. Wojewódzka 7).
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
Fundacja Fly zaprasza na wystawę malarstwa olejnego uczestników warsztatów artystycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji Fly pt. „Przestrzeń, kolor, światło”. Wystawa w siedzibie fundacji (ul. Świętojańska 36/2) w dni powszednie w godz. 9.00-19.00.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza:
– na wystawę poświęconą kpt. ż. w. Tadeuszowi Meissnerowi. Wystawa upamiętnia jedną z najciekawszych osobowości środowiska morskiego. Prezentuje pamiątki po kapitanie oraz zdjęcia dokumentujące jego drogę zawodową z historią marynarki w tle, jak choćby pamiętny rejs „Daru Pomorza” dookoła świata w latach 1934/35. Wystawa czynna do końca listopada.
– na wystawę malarstwa marynistycznego pt. „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”;
***
Gdyńska Akademia Srebrnego Wieku zaprasza do YMCA (ul. Żeromskiego 26) na wystawę fotografii pt. „W obiektywie”.
***
Miejski Klub Seniora Orłowo, ul. Orłowska 66 zaprasza na wystawę fotografii Teresy Nowakiewicz „Za Tobą pójdę jak na bal”. Wystawa czynna do 30 października.  
***
FZS „Kreatywni” zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Kruczyńskiej w ramach Pracowni Artystycznej „Kreatywni”.
Wystawę można oglądać w budynku przy ul. Opata Hackiego 17.
***
YMCA (ul. Żeromskiego 26) zaprasza na wystawę fotografii Piotra Bresińskiego „Ameryka w obiektywie”.
***
We wrześniu w oknach Wypożyczalni Centralnej (ul. Abrahama 60) oglądać można wystawę prac „Waleczne Rybki z Gdyni”, wykonanych przez dzieci z Dąbrowy w ramach konkursu plastycznego.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do 20 października na wystawę prac Ewy Wróbel pt.: „Moja pierwsza wystawa”.
***
Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza  na wystawę malarstwa Janusza Zigmanskiego. Wystawa czynna do 14 października. Wstęp wolny.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Jolanty Krauze „Lato, lato wszędzie”.
Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza na poplenerową  wystawę prac członków. Wystawa czynna do 30 października w dni powszednie.
***
Do 31 października w siedzibie Miejskie Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) oglądać można wystawę fotografii pt. „Gdyńskie holowniki”. Trudno sobie wyobrazić sprawnie funkcjonujący port morski czy rzeczny bez holowników. Te niewielkie uniwersalne jednostki nazywane są „koniami roboczymi floty”. Pierwszy holownik w odrodzonej Polsce pojawił się w 1920 r., czyli 96 lat temu. Od tego czasu do dnia dzisiejszego pod polską banderą służyło aż 309 holowników. Część z nich można zobaczyć na wystawie.
Wstęp wolny.

ikona