1251 (1051) 2016-10-07 - 2016-10-13

Zajęcia z filmu dokumentalnego dla każdego

Against Gravity, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego i Gdyńska Szkoła Filmowa zapraszają na specjalny, roczny przedmiot filmowy dostępny dla wszystkich chętnych.
Program zajęć opierać się będzie o najwybitniejsze i najżywiej komentowane w ostatnich latach filmy dokumentalne. Będą one zaczynem do wykładu i wspólnej dyskusji z udziałem wykładowców uniwersyteckich i gości specjalnych.
W roku akademickim 2016/2017 oprócz studentów i doktorantów na Wydziale Filologicznym UG mile widziani będą również wolni słuchacze. Rusza nabór na nowatorski przedmiot filmoznawczy: Akademia Filmu Dokumentalnego. To świetna okazja, aby w gronie ekspertów i miłośników filmu obejrzeć i podyskutować na temat najważniejszych dokumentów ostatnich lat.
Program został w całości oparty na filmach dokumentalnych, dzięki czemu wyróżnia się spośród innych programów edukacji filmowej. Zajęcia poprowadzi Marcin Borchardt, dziennikarz, reżyser, scenarzysta, wykładowca i znawca filmu. Trzygodzinne spotkania połączone z projekcją filmu będą odbywać we wtorki w auli 1.43 Wydziału Filologicznego UG o godz. 16.45.
Celem Akademii Filmu Dokumentalnego jest rozbudzenie i ukierunkowanie zainteresowania filmami dokumentalnymi, a przede wszystkim udostępnienie odpowiednich narzędzi do ich krytycznej analiz. Specjalnie wyselekcjonowane filmy mają nie tylko dostarczyć uczestnikom wiedzy, ale także umożliwić im poznanie ciekawych, często nieznanych, obszarów i zagadnień współczesnego świata.
Filmy pokazywane w ramach akademii pochodzić będą z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, który od 2016 roku odbywa się również w Gdyńskim Centrum Filmowym.
Zapisy do 25 października pod adresem e-mail: przemek@againstgravity.pl. Należy podać imię, nazwisko, a w tytule „Akademia Dokumentalna UG”. Przedmiot posiada 2 punkty ECTS.
Karnet na projekcje filmowe dla studentów Wydziału Filologicznego i Neofilologicznego kosztuje 110 zł za semestr (dla studentów pozostałych wydziałów i wolnych słuchaczy – 150 zł). O przyjęciu decyduje kolejność zrealizowanych wpłat. Zajęcia rozpoczną się 18 października.
Wszelkie szczegóły i filmowy program zajęć na: www.akademiadokumentalna.pl/szkoly-wyzsze/ug

ikona