1252 (1052) 2016-10-14 - 2016-10-20

Genealogia w Muzeum Emigracji

Największa i najbardziej popularna na świecie genealogiczna baza danych – portal ancestry.com – jest dostępna dla odwiedzających Muzeum Emigracji. Każdy kto chciałby zrekonstruować historię swojej rodziny uzyska tu wgląd w setki milionów skanów oryginalnych dokumentów.

Do 21 grudnia, w każdą środę w godzinach 15.00-18.00 (z wyjątkiem 2 listopada), specjaliści od poszukiwań genealogicznych będą pełnić przy stanowiskach dyżury. Dominik Pactwa i Marcin Maniecki pomogą w obsłudze strony i podpowiedzą jak prowadzić poszukiwania.

Ancestry.com to skarbnica dokumentów niezwykle przydatnych w poszukiwaniach genealogicznych – obok aktów narodzin, małżeństw i zgonów, dostępne są tu także spisy ludności z różnych krajów, listy pasażerów emigrujących z Europy do Stanów Zjednoczonych, Kanady i innych państw, rejestry wojskowe, książki adresowe czy kolekcje nekrologów.

Serwis jest szczególnie pomocny w badaniu historii rodzin, których losy w przeszłości związane były ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Australią, Niemcami, Francją, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami czy krajami skandynawskimi. Dotyczy to zarówno emigracji do tych krajów, jak i imigracji do Polski.
Szczegóły: www.polska1.pl.