1252 (1052) 2016-10-14 - 2016-10-20

Nowe przedszkole na Dąbrowie od 1 września 2017 roku

Rodzice najmłodszych gdynian będą mieli powody do zadowolenia. Wiceprezydent miasta ds. edukacji ogłosił właśnie, że 1 września 2017 roku zostanie otwarte nowe przedszkole na Dąbrowie. Przyjmie ono 96 przedszkolaków. To już drugie ogłoszenie tego typu w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
Nowe przedszkole swoją siedzibę będzie miało w południowo-zachodniej części miasta, w budynku Zespołu Szkół nr 14 (ul. Nagietkowa 73), w którym mieści się zarówno Szkoła Podstawowa nr 47, jak i gimnazjum.
W placówce na Dąbrowie powstanie 96 nowych miejsc przedszkolnych. Dla bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczniów, najmłodsze dzieci będą korzystały z osobnego wejścia, a strefa przedszkola będzie odseparowana.
Powstanie także dedykowany plac zabaw dla maluchów. W efekcie remontu z pięciu klas powstaną cztery sale przedszkolne i pomieszczenie do przygotowywania posiłków.
Korzystając z sąsiedztwa Zespołu Szkół nr 14, będziemy w stanie zoptymalizować koszty prowadzenia przedszkola m.in. dzięki wykorzystaniu wspólnej kuchni i nie mnożenia etatów. Dobrym przykładem podobnego działania może być tutaj przedszkole na ulicy Staffa na Karwinach. Powstało ono przy Zespole Szkół nr 10 i jest to w tej chwil jedno z najbardziej nowoczesnych przedszkoli w mieście.
Synergia, która wytworzyła się pomiędzy szkołą podstawową a przedszkolem sprawdza się. Kadra pedagogiczna miesza się i wymienia się doświadczeniem. Myślę, że przedszkole, które powstanie przy Zespole Szkół nr 14 to będzie kolejny taki sukces
– komentował na konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.
Rekrutacja elektroniczna na nowy rok szkolny 2017/18 do wszystkich przedszkoli  gdyńskich rozpocznie się 1 kwietnia 2017 roku.