1252 (1052) 2016-10-14 - 2016-10-20

Uskrzydlona Gdynia

Wielkim sukcesem gdyńskich nominacji, zakończyła się V edycja plebiscytu Skrzydła Trójmiasta. W głosowaniu internautów, w każdej kategorii, przedstawiciele miasta znaleźli się na podium, a „Ukwiecona Gdynia” i Adventure Park Kolibki zdobyły najwięcej głosów w swoich grupach. Czytelnikom dziękujemy za poparcie!
Podczas gali, która odbyła się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, ogłoszono wyniki internetowego głosowania czytelników portalu. Najwięcej kliknięć w kategorii Trójmiasto bliżej natury otrzymała „Ukwiecona Gdynia” (3198 głosów). Nagrodę odebrała Maura Zaworska, ogrodnik miasta, która odpowiada za wspaniałe, wielosezonowe kompozycje roślinne w wielu lokalizacjach miasta. Z kolei w kategorii Odskocznia Trójmiasta bezapelacyjnie wygrał Adventure Park Kolibki (4507 głosów).
W pozostałych kategoriach (Nowe oblicze Trójmiasta, Bryła Trójmiasta, Kulturalne ożywienie Trójmiasta, Młody talent Trójmiasta) gdyńscy nominowani ani razu nie opuścili podium i kolejno zajmowali: Muzeum Emigracji – II miejsce, 2.587 głosów, Gdyńskie Centrum Filmowe – II miejsce, 2.842 głosy, Scena Letnia w Orłowie – II miejsce, 2.616 głosów, Natalia Kozioł – III miejsce, 2.304 głosy. Łącznie Gdynia w konkursie zdobyła 18 054 głosy. Warto dodać, że do plebiscytu nominowane zostały jeszcze Jump City z Gdyni, Quadrille – hotel i park w Orłowie, Gdynia Waterfront, musical Piotruś Pan i aktorka Julia Totoszko. Nie były to jedyne gdyńskie akcenty podczas finału. Wydrukowane w technologii 3D statuetki powstały w pracowni PPNT w Gdyni, a wieczór w Teatrze Szekspirowskim uświetniły pokazy gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art.
Przypomnijmy, że w historii organizowanego co dwa lata konkursu wśród zwycięzców byli: Red Bull Air Race Gdynia 2014, Festiwal Rytmu i Ognia FROG, Festiwal Filmowy w Gdyni, Arka Gdynia i Open’er.