Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1253 (1053) 2016-10-21 - 2016-10-27

Festiwal literacki „Afera Kryminalna”

Spotkania literackie z Markiem Krajewskim i Jakubem Szamałkiem, a także gra miejska i pokój ucieczki inspirowane kryminałem „Gotenhafen” Izabeli Żukowskiej – to główne atrakcje Afery Kryminalnej w Gdyni. Festiwal odbędzie się w dniach 20-22 października.
21 października (piątek) o godz. 20.00 w przyszłej siedzibie gdyńskiej Mediateki (ul. Starowiejska 18) odbędzie się inscenizacja badań kryminologicznych pt. „Napad na bank”. Budynek przy ulicy Starowiejskiej pasuje jak ulał – dawniej w tym miejscu mieściła się placówka bankowa. Policjanci i kryminolodzy związani z festiwalem Kryminalna Piła badać będą „ślady” pozostawione przez przestępców. Kto wie? Być może uda się ustalić sprawców?
Oprócz tego biblioteka zaprasza do udziału w grze miejskiej „Ulicami Gotenhafen” (22 października, między godz. 14.00 a 20.00). Aby wziąć w niej udział, należy ściągnąć na telefon bezpłatną aplikację HuntLy. Celem graczy będzie rozwiązanie zagadek rozsianych w obrębie centrum Gdyni. Wskazówka odnośnie pierwszej z nich – jednocześnie miejsca rozpoczęcia – pojawi się na profilu Facebook i stronie www.bibliotekagdynia.pl przed wydarzeniem.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza także na spotkania z pisarzami. Do Gdyni przyjedzie Marek Krajewski, autor znanych kryminałów o Eberhardzie Mocku, osadzonych w przedwojennym Wrocławiu, laureat Paszportu Polityki. Spotkanie z pisarzem odbędzie się w sobotę 22 października o godz. 18.00 w Bibliotece Wzgórze (ul. Biskupa Dominika 3). Gośćmi tegorocznej edycji Afery Kryminalnej będą również Jakub Szamałek (22 października o godz. 16.00) i Izabela Żukowska (21 października o godz. 18.00).
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Szczegółowy program znajduje się na stronie www bibliotekagdynia.pl

ikona