1253 (1053) 2016-10-21 - 2016-10-27

Parkrun ma 5 lat!

Parkrun Gdynia jest bezpłatnym biegiem z pomiarem czasu, organizowanym regularnie w każdą sobotę o godz. 9.00 na Bulwarze Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego. 15 października inicjatywa obchodziła swoje 5 urodziny. Jednym z uczestników urodzinowego biegu był prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Gdynia była pierwszą polską lokalizacją, w której zaczęto organizować parkruny. Bieg jest częścią międzynarodowej inicjatywy, która narodziła się w Wielkiej Brytanii. Obecnie do „drużyny” parkrun należy kilkanaście krajów z pięciu kontynentów, w której biega lub pobiegły niemal 2 miliony osób.

 

Biegi parkrun rozgrywane są na dystansie 5 km i przeznaczona są dla wszystkich biegających, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, niezależnie od ich poziomu zaawansowania czy wieku. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji aby możliwa była identyfikacja uczestników i podanie ich rezultatów.

 

Do tej pory w Gdyni odbyło się 248 edycji biegów, w których uczestniczyło 2498 osób. Średnia frekwencja podczas jednej imprezy to 93 osoby. W sumie uczestnicy parkrun Gdynia przebiegli dystans 115 355 km.

 

Więcej informacji na temat gdyńskich biegów z cyklu parkrun znaleźć można pod adresem www.parkrun.pl/gdynia.

ikona