1253 (1053) 2016-10-21 - 2016-10-27

Pobiegnij i bądź częścią wielkiej biało-czerwonej flagi

Trwają zapisy do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Do 24 października, do godziny 23.59 można rejestrować się poprzez stronę www.gdyniasport.pl. Kwota wpisowego niezmiennie wynosi 30 złotych. Bieg Główny na dystansie 10 kilometrów wystartuje 11 listopada o godz. 15.00.
Czas na ostatni przystanek cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Po Biegu Urodzinowym, Biegu Europejskim i Nocnym Biegu Świętojańskim, czas na Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. W ubiegłym roku na linii startu najbardziej patriotycznego ze wszystkich gdyńskich biegów stanęły 6.672 osoby.
Przed zmaganiami na 10 kilometrów tradycyjnie wystartują nordic walkerzy oraz dzieci i młodzież w kilku kategoriach wiekowych.
– Każdy z czterech przystanków PKO Grand Prix Gdyni jest wyjątkowy. Podczas Biegu Niepodległości utworzymy największą żywą flagę w północnej Polsce. Przed startem każdy z biegaczy otrzyma białą lub czerwoną koszulkę, dzięki czemu na starcie będziemy mogli zobaczyć polskie barwy narodowe. To piękna akcja, dzięki której wzmacniamy niezwykle cenne, patriotyczne wartości – zauważa Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. I dodaje: – Co roku, wśród biegaczy i kibiców, z łatwością można zauważyć osoby przyodziane w stroje nawiązujące do polskiej historii i tradycji. Cieszę się, że potrafimy obchodzić nasze święto narodowe w tak wspaniały sposób.
Wszyscy uczestnicy PKO Grand Prix Gdyni stoją przed szansą wygrania nowoczesnego samochodu osobowego – Hondy Civic. Dla tych, którzy mają za sobą dwa starty, Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim jest więc doskonałą okazją do tego, aby dołączyć do konkursu.
Walka o końcowe pozycje w „generalce” będzie niezwykle emocjonująca. Zapisy w Profilu Zawodnika na stronie www.gdyniasport.pl.
Termin upływa 24 października o godzinie 23.59.

ikona