1253 (1053) 2016-10-21 - 2016-10-27

Wyślij gdyńskich uczniów na olimpiadę do Pekinu

Tym razem chodzi o Azjatycką Olimpiadę Kreatywności Destination Imagination. Grupa gdyńskich gimnazjalistów zakwalifikowała się do udziału w wydarzeniu. I to nie brak kreatywności, a środków finansowych może być jedyną przeszkodą, która zagrozi ich udziałowi w imprezie. Trwa zatem zbiórka, do której  zachęcamy.
Uczniowie Gimnazjum nr 4 potrzebują wsparcia. Aby spełnić ich marzenie o wyjeździe 8-osobowej drużyny na olimpiadę kreatywności do Pekinu, potrzebnych jest 40 tysięcy złotych. To niestety zbyt dużo jak na możliwości finansowe rodziców i szkoły. Trwa zatem zbiórka. Pierwszym darczyńcą jest Akademia Morska w Gdyni, ale potrzebni są kolejni!
Drużyna z gdyńskiego gimnazjum już po raz drugi wzięła udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Destination Imagination.
Drużyna z gdyńskiego gimnazjum już po raz drugi wzięła udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Destination Imagination. Mierząc się z kreatywnym rozwiązywaniem postawionych przed nimi zadań, rywalizowali z drużynami z całego kraju. Ich wysiłek i zaangażowanie doprowadziły do zdobycia przez nich tytułu mistrza Polski.
Jest to pierwsza i jedyna drużyna w historii programu z województwa pomorskiego, która osiągnęła tak wielki sukces w tym konkursie.
Jako mistrzowie Polski gdynianie uzyskali prawo do zaszczytnego reprezentowania kraju podczas Azjatyckiej Olimpiady Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni. Wydarzenie odbędzie się w Pekinie w dniach 9-12 grudnia 2016 roku.
Informacje szczegółowe: Anna Drotlew, tel. 504 22 55 77.

ikona