1253 (1053) 2016-10-21 - 2016-10-27

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.
Marudek

Marudek
to mały, starszy pies. Nikt go nie szukał, nikt nie zauważył jego nieobecności. Imię Marudka nie jest przypadkowe. Psiak po prostu musi pomruczeć pod nosem i skomentować w psim języku otaczający go świat. Mimo wieku jest energiczny i uwielbia spędzać aktywnie czas z człowiekiem. To typ wrażliwego psa o wielkim sercu. Marudek odnajdzie się w warunkach mieszkaniowych. Może Ty zechcesz go odnaleźć i dać nowy dom?

Mały
Mały to większy, czarny mieszaniec. Ma dużo złych doświadczeń za sobą, a szczenięctwo spędził przywiązany przy budzie.Trafił do schroniska bardzo wycofany i nieufny. Powoli zaczyna się otwierać, a swoje opiekunki wręcz ubóstwia. Zamienia się też w lubiącego głaskanie pieszczocha i bardzo ładnie chodzi na smyczy, aczkolwiek stresujące sytuacje mogą skończyć się ucieczką. Nie ufa mężczyznom. Mały bardzo potrzebuje domu z odpowiedzialnym opiekunem który zadba o poharataną psychikę psiaka i otoczy go komfortem i spokojem, a w zamian opiekun zyska towarzysza na całe życie. Być może to Ty?

***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni-Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. pon-pt 11.00-17.00, sob 11.00-16.00, niedz 11.00-15.00. Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Kiedy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce-pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy  w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.

ikona