Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1254 (1054) 2016-10-28 - 2016-11-03

„Gdynia pamięta” o Antonim Kasztelanie

W okresie dnia Wszystkich Świętych od kilkunastu lat na gdyńskich cmentarzach komunalnych wolontariusze kwestują na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca. Gdyńską tradycją tych dni jest także kampania edukacyjna pod hasłem „Gdynia pamięta”.
To specjalnie opracowane broszury, których bohaterami są wybitnie zasłużeni, spoczywający na gdyńskich cmentarzach. Do serii liczącej już około 10 pozycji, w tym roku dochodzi przygotowana przez Małgorzatę Sokołowską  publikacja poświęcona postaci Antoniego Kasztelana – kapitana marynarki, powstańca wielkopolskiego, szefa kontrwywiadu Dowództwa Floty i bohatera walk o Hel, zamordowanego przez gestapo. Jego symboliczny grób znajduje się na cmentarzu Witomińskim.
Publikację zawierającą ilustracje, przedruki dokumentów i prywatną korespondencję kapitana będzie można uzyskać 1 listopada na Cmentarzu Witomińskim z rąk kwestarzy.