1254 (1054) 2016-10-28 - 2016-11-03

Gdynia Półmaraton oficjalnym kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata w 2020 roku

Organizatorzy Gdynia Półmaraton oraz władze miasta, w towarzystwie znakomitych polskich lekkoatletów ogłosili, że  oficjalnie ubiegają o prawo do organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. Jednocześnie przedstawiono pierwsze szczegóły zawodów, które odbędą się w marcu przyszłego roku.
Chęć organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku zgłosiliśmy już w lipcu do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiemy, że oprócz Gdyni, o organizację Mistrzostw Świata stara się również Półmaraton Warszawski –  mówi Michał Drelich, organizator biegu z agencji Sport Evolution.
Gdynia Półmaraton został już w tym roku doceniony na arenie międzynarodowej. We wrześniu Międzynarodowa Federacja Lekkoatletyczna – IAAF, przyznała gdyńskim zawodom certyfikat IAAF Road Race Bronze Label, który jest potwierdzeniem wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego. W październiku natomiast Gdynia Półmaraton otrzymał pięć gwiazdek od Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej.
W listopadzie Polski Związek Lekkiej Atletyki wyłoni oficjalnego polskiego kandydata na organizację Mistrzostw Świata w Półmaratonie –  mówi Piotr Długosielski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – W styczniu 2017 roku, kandydatura zostanie zgłoszona do IAAF. Gospodarza Mistrzostw Świata poznamy pod koniec 2017 roku –  dodaje.
Zadowolenia nie kryją włodarze miasta. – W Gdyni przywiązujemy dużą wagę do sportowej i organizacyjnej jakości imprez, które odbywają się w naszym mieście. Cieszymy się, że fakt ten został zauważony i doceniony –  mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.
Gdyńską kandydaturę popierają znakomitości polskiej lekkoatletyki. Wśród nich są między innymi Jacek Wszoła, Lidia Chojecka-Leandro, a także Anna Rogowska, która po rozstaniu z tyczką rozpoczęła przygodę z biegami długodystansowymi. Regularnie startuje między innymi w Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych, w ubiegłym roku przebiegła także dystans gdyńskiego półmaratonu.
Jedną z nowości przyszłorocznej imprezy będą starty sztafetowe. Udział w nich wezmą 3-osobowe zespoły, których członkowie podzielą się po równo 7-kilometrowymi odcinkami.
Przypomnijmy, Gdynia Półmaraton 2017 odbędzie się 19 marca. Zapisy do zawodów ruszyły 24 października.
Zapisy: www.gdyniapolmaraton.pl.