1255 (1055) 2016-11-04 - 2016-11-17

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka zaprasza na cykl spotkań „Oko i ucho na Themersonów”, promujący oryginalną i wciąż w niewystarczający sposób rozpoznaną twórczość dla dzieci Stefana i Franciszki Themersonów.
4 listopada (piątek) o godz. 18.00 i 5 listopada (sobota) o godz. 12.00 Biblioteka „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B) zaprasza na słuchowisko na podstawie powieści Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”. Czyta Adam Bauman, adaptacja, reżyseria, muzyka, dźwięk: Piotr Łyczkowski. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczestników powyżej 7. roku życia. Organizator prosi o wcześniejsze zapisy.
5 listopada w sobotę o godz. 10.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) odbędą się wyjątkowe warsztaty fotograficzne dla osób w wieku powyżej 30. roku życia. Uczestnicy będą się uczyć, jak robić dobre zdjęcia niezależnie od sprzętu – nawet telefonem komórkowym.
Każdego zaś, kto woli słowo pisane od fotografii, Biblioteka Wzgórze (ul. Bp. Dominika 3) zaprasza 5 listopada o godz. 13.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Młodych Pisarzy.
10 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Bibliotece „Pod Żabką” (Chylonia, ul. Kartuska 20 B) odbędzie się spotkanie autorskie z Bogumilą Gussmann.
15 listopada (wtorek) w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) o godz. 18.00 wystąpi Chór Akademii Morskiej, a jego dyrygent Karol Hilla opowie o swojej pracy. Spotkanie jest współorganizowane z Radą Dzielnicy Obłuże, odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”, który otrzymał dofinansowanie miasta.
17 listopada (czwartek) o godz. 17.00 w Bibliotece Grabówek (ul. Morska 113) będzie można wyruszyć w Beskidy wraz z parą blogerów, pasjonatów podróży po Polsce – Kasią i Maciejem Marczewskimi. Uczestnicy spotkania otrzymają sprawdzony plan na urlop w Beskidach.
Rada Dzielnicy Obłuże i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym „Migawki z Obłuża. Rodzinny konkurs fotograficzny”. Prace należy przesyłać na adres: konkurs@bibliotekagdynia.pl do 25 listopada 2016 r.
Szczegóły i regulamin na:
www.bibliotekagdynia.pl.