1255 (1055) 2016-11-04 - 2016-11-17

Dzień otwarty w PPNT Gdynia

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia po raz kolejny zaprasza na Dzień Otwarty. 18 listopada w godz. 10.00-18.00 będzie można zwiedzić park, skorzystać z porad ekspertów i wziąć udział w licznych warsztatach. W tym roku inicjatywa odbędzie się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Na większość wydarzeń będzie obowiązywała rejestracja.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości kierowany jest do wszystkich osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat biznesu, bez względu na wiek i wykształcenie. Dzień Otwarty ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Trójmiasta działalność PPNT Gdynia. Większość wydarzeń zaplanowanych w ramach Dnia Otwartego będzie miała interaktywny charakter. Obok tradycyjnych spacerów z przewodnikiem po przestrzeniach parku i wystawach, będzie można podziwiać efekty pracy firm parkowych oraz wziąć udział w seminariach i warsztatach.
Chętni będą mogli wybierać spośród bloków tematycznych, poświęconych: designowi, biotechnologii, ochronie środowiska, multimediom, automatyce/inżynierii/robotyce oraz przedsiębiorczości. W ramach warsztatów RE:made OBJECTS uczestnicy dowiedzą się np. jak nadać „drugie życie” przedmiotom użytkowym, skomponować własny krem pielęgnacyjny czy zmierzyć poziom promieniowania swojego telefonu komórkowego w laboratoriach PPNT.
Zainteresowani będą mogli również odwiedzić pracownię wzornictwa przemysłowego, w której powstały m.in. figurki do kultowej gry planszowej „Świat Dysku”, pokonkursową wystawę Biennale Grafiki Cyfrowej w Centrum Designu Gdynia oraz studio wirtualnej rzeczywistości.
Dzień Otwarty PPNT Gdynia to także okazja dla młodych przedsiębiorców do spotkań z ekspertami Strefy Startup Gdynia, którzy doradzą, jak założyć i rozwinąć własną działalność.
Adepci biznesu otrzymają także możliwość bezpłatnego skorzystania z biurka w coworkingu Strefy Startup, konsultacji z zakresu tworzenia strategii firmy z zastosowaniem Business Model Canvas, projektowania pod kątem User Experience, tworzenia stron na platformie WordPress oraz prawa autorskiego.
Zapisy na spacery po PPNT Gdynia (ul. Zwycięstwa 96/98) w recepcji budynku IV, w dniu wydarzenia. Zgłoszenia na pozostałe atrakcje: od 7 listopada za pośrednictwem strony Evenea.pl.
Liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły i informacje na temat Dnia Otwartego: www.ppnt.pl.