1255 (1055) 2016-11-04 - 2016-11-17

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Piotra Michalskiego

5 listopada aktor Teatru Miejskiego, Piotr Michalski, mistrzowską kreacją bezwzględnego Salieriego w spektaklu „Amadeusz” świętować będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.
Piotr Michalski urodził się w 1967 roku w Gdyni. Jest absolwentem PWST we Wrocławiu. W latach 1991-1996 występował w Teatrze Kwadrat w Warszawie, tam też debiutował w podwójnej roli Reportera i Bobby’ego Franklina w „Mayday”. W 1997 roku związał się z Teatrem Miejskim w Gdyni.
Jest świetnym aktorem komediowym, o czym możemy przekonać się w „Dniu świra”, czy w „Ożenić się nie mogę”. Równie pewnie czuje się w rolach amantów i perfidnych drani. Bywa liryczny jak Gustaw w „Ślubach panieńskich”, tragiczny jak Salieri w „Amadeuszu”, dramatyczny jak Stanley w „Urodzinach Stanleya” czy Biff w „Śmierci komiwojażera”. Kreowani przez niego bohaterowie nigdy nie są jednoznaczni. Na scenie Teatru Miejskiego możemy go zobaczyć jako Antyfolusa z Syrakuz w „Komedii omyłek”, Policjanta w „Być jak Krzysztof Krawczyk”, Antonio Salieriego w „Amadeuszu”, Mordercę w „Żółtej łodzi podwodnej”, Szigalewa w „Biesach”, Macieja w „Ożenić się nie mogę”, Piekielnego Piotrusia w „Jeszcze bardziej Zielonej Gęsi”, Tyrezjasza w „Antygonie”, oraz w „Dniu świra” i w „Piaf”.
Jubilatowi, wspólnie z zespołem Teatru Miejskiego, życzymy niesłabnących sił twórczych, wielu nowych sukcesów artystycznych, samorealizacji i zadowolenia z obranej drogi.