1255 (1055) 2016-11-04 - 2016-11-17

TEDx Gdynia „Inaczej”

Mają jedynie 18 minut, aby opowiedzieć o tym, jak można zmieniać świat… na lepsze. Co roku czołowi liderzy i naukowcy spotykają się w różnych miejscach świata, aby zgodnie z mottem TED popularyzować „idee warte rozpowszechniania”. Konferencja TEDx dotarła także do Gdyni i w tym roku odbędzie się pod hasłem „Inaczej”. Od środy 2 listopada przyjmowane są zgłoszenia uczestników.
TED(x) to konferencja, która po raz pierwszy odbyła się 30 lat temu w Ameryce i od tego czasu organizowana jest na zasadach licencji Sapling Foundation. W Gdyni konferencja organizowana jest po raz piąty. W tym roku hasłem, które nam przyświeca, jest TEDx Gdynia „Inaczej”. „Inaczej” dlatego, że w tegorocznej edycji zmieniliśmy nie tylko zasady rekrutacji prelegentów, ale i doboru tematów – po raz pierwszy zgłaszają je mieszkańcy Gdyni i regionu. – tłumaczy Katarzyna Ziemann z Laboratorium Innowacji Społecznych.
Dzięki takiemu rozwiązaniu tematy wystąpień jeszcze lepiej wpiszą się w założenia TEDx, bo poruszą różne zagadnienia i pokażą zróżnicowane podejście do problemów w perspektywie lokalnej. Na konferencji zatem będzie można wysłuchać wystąpień dotyczących spraw społecznych, technologii, architektury czy procesów związanych z psychologią.
Wśród prelegentów znaleźli się: Bartosz Zadurski, dr Jan Sikora, Martyna Regent, Adam Szostek, Ewelina Gradzka, Piotr Milewski, Marta Borkowska-Bierć, Lucciola Ladies Rock Camp Ewa Langer/Anka Górska oraz Leśne Przedszkole Wilczek (Trójmiasto) Zofia Lewandowska i Katarzyna Rosińska.
TEDx Gdynia odbędzie się w czwartek 17 listopada w PPNT o godz. 17.00. Zgodnie z zasadami licencji prelekcji może wysłuchać 100-osobowa publiczność. Ponieważ osób chętnych jest zawsze więcej, obowiązuje wcześniejsza rejestracja (za pomocą specjalnego formularza). Ta rozpocznie się w środę, 2 listopada, na stronie tedxgdynia.pl.
Nie decyduje kolejność zgłoszeń, lecz sposób, w jaki umotywowana zostanie chęć uczestnictwa w wydarzeniu.