1255 (1055) 2016-11-04 - 2016-11-17

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Bamber


Bamber
to większy psiak. Nie jest już najmłodszy, mieszka w schronisku od 2013 roku. Z początku bardzo się bał. Teraz się otworzył i domaga się kontaktu z człowiekiem, spacerów i pieszczot. Psiak jest bardzo posłuszny, grzeczny i jak na starszego psiaka bardzo żywiołowy. Dogaduje się z suczkami i niektórymi samcami. Odnajdzie się w domu z ogrodem i w mieszkaniu. Zyskaj prawdziwego przyjaciela. Spraw, aby zdążył do domu!


Mickiewicz1


Mickiewicz
to średni psiak w średnim wieku. Jest bardzo spokojnym, miłym, pragnącym kontaktu z człowiekiem pieskiem. Mickiewicza bardzo przytłacza schroniskowa rzeczywistość, kompletnie sobie nie radzi w obecnej sytuacji. Psiak choruje na padaczkę i do końca życia musi regularnie przyjmować leki. Choroba nie przeszkadza psu w normalnym funkcjonowaniu. Uwielbia piesze wycieczki. Widać, że bardzo tęskni za domem, jego spojrzenie z dnia na dzień staje się smutniejsze i coraz bardziej zrezygnowane. Mickiewicz potrzebuje domu, kochającego opiekuna, dla którego będzie najlepszym, najwierniejszym przyjacielem! Odnajdzie się nawet w niewielkim mieszkaniu. Dogaduje się z innymi czworonogami, to prawdziwy psi ideał. Daj mu szansę!

***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz). Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym. Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy  w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.