1257 (1057) 2016-11-25 - 2016-12-01

IV Gdyńska Giełda Wolontariatu

I Akademickie Liceum Ogólnokształcące (ul. Narcyzowa 6) zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami do udziału w IV Gdyńskiej Giełdzie Wolontariatu, która odbędzie się w czwartek 1 grudnia o godz. 12.30 w siedzibie szkoły.
Projekt ma na celu stworzenie okazji do spotkania aktywnej i zainteresowanej ideą wolontariatu młodzieży z przedstawicielami organizacji współpracujących z wolontariuszami. W programie zaplanowano: wykład dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu GUMed prof. dr hab. med. Andrzeja Basińskiego „Ratowanie życia to nasz podstawowy obowiązek”, projekt Nikt nie jest gorszy, wolontariat sportowy – Stowarzyszenie Inicjatywa Arka oraz ofertę organizacji pozarządowych.
Na parkingu przy I ALO będzie zaparkowany ambulans do pobierania krwi.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na e-mail: 1alo-sekretariat@wp.pl oraz pod numerem telefonu 58 664 82 36. Program IV GGW znajduje się na stronie internetowej szkoły  www.1alo.org w zakładce wolontariat.
Partnerami akcji  są: Miasto Gdynia, Fundacja Inicjatyw Społecznych Łajba, Stowarzyszenie Inicjatywa Arka, Fundacja „Gdyński Most Nadziei”, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”, MOPS, Centrum Współpracy Młodzieży,  Fundacja dla Was, Hospicjum św. Wawrzyńca.

ikona