1258 (1058) 2016-12-02 - 2016-12-08

Zostań Ciepłolubnym Bohaterem – gra miejska

Nadchodzi sroga zima. Dni stają się coraz krótsze, a termometry odnotowują najniższe wyniki od setek lat. Miasto przed zamarznięciem uratować mogą tylko mieszkańcy – tak w dużym skrócie brzmi fabuła gry miejskiej „Ciepło w mieście”, która odbędzie się w sobotę, 10 grudnia w Gdyni.
Miasto, OPEC i EDF Polska – zachęcają do udziału w grze miejskiej, która sprzyja nie tylko zdobyciu wiedzy na temat ciepła w naszych mieszkaniach, ale jest też świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji na świeżym powietrzu. Dodatkowo, zawodnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat bardziej i mniej znanych miejsc na mapie Śródmieścia Gdyni.
W zabawie mogą uczestniczyć zarówno drużyny (od 2 do 5 osób), jak i pojedyncze osoby. Przed graczami stoi nie lada wyzwanie, ponieważ wędrując po mieście, muszą wykonać szereg zadań, wytwarzając tym samym ciepło i ratując gdynian przed zamarznięciem. Zwycięska osoba/drużyna zostanie Ciepłolubnym Bohaterem, który zwalcza zimę pozytywną energią.
Obowiązują zapisy – rejestracja trwa do 8 grudnia na stronie www.cieplolubni.evenea.pl. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Pełny regulamin gry i szczegóły na stronie www.cieplolubni.com.pl.
Gra miejska zaplanowana jest w ramach kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych”, organizowanej przez miasto, OPEC i EDF Polska. Jej celem jest promowanie działań wspierających zrównoważony rozwój Gminy Miasta Gdyni, poprzez stymulację redukcji emisji szkodliwych substancji oraz zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego miasta.

ikona