Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1260 (1060) 2016-12-16 - 2016-12-22

Autochodzik uczy przedszkolaki bezpieczeństwa

Gdyńscy Strażnicy Miejscy prowadzą zajęcia edukacyjne w przedszkolach, podczas których uczą, jak być bezpiecznym na drodze. To zadanie ułatwia im Autochodzik – Miasteczko Umiejętności Drogowych – zestaw edukacyjny do nauki zasad ruchu drogowego poprzez zabawę.
W skład zestawu wchodzą: ulica, chodnik, sygnalizacja dla pieszych, zebra, znaki drogowe i samochody.
Uzupełnieniem są płyty z nagraniem odgłosów ulicy, które uczą rozpoznawania różnych dźwięków, m.in. klaksonu, czy sygnałów pojazdów uprzywilejowanych.
– Przedszkolaki uczą się i bawią, przy okazji w naturalny sposób angażując słuch, dotyk i wzrok, poznają zasady ruchu drogowego. Uczą się rozróżniania znaków drogowych po kształcie i kolorze – mówi Danuta Wołk-Karaczewska, rzecznik prasowa Straży Miejskiej.
Na spotkaniach dzieci dowiadują się również na czym polega praca strażnika miejskiego, jakimi mundurami i wyposażeniem dysponują strażnicy. Poznają także numer telefonu alarmowego do Straży Miejskiej.
Pilotażowe zajęcia z użyciem Miasteczka Umiejętności Drogowych odbyły się w Przedszkolu nr 48. Uczestniczyły w nich dzieci 5- i 6-letnie.
Placówki przedszkolne zainteresowane zaproszeniem strażników miejskich mogą zgłaszać się do sekretariatu Straży Miejskiej pod numerem telefonu: 58 660 11 73.

ikona