1260 (1060) 2016-12-16 - 2016-12-22

Ciepłolubni nagrodzeni

7 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów o miejskiej sieci ciepłowniczej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele organizatora i partnerów akcji: wiceprezydent Gdyni Marek Stępa, Prezes OPEC Janusz Różalski oraz Elżbieta Kowalewska – Dyrektor Departamentu Handlu EDF Polska.
W konkursie „Ciepło sieciowe – jak to działa w Gdyni” na najlepszy komiks o miejskiej sieci ciepłowniczej zwyciężyła Monika Zwiefka (Gimnazjum nr 18). Wyróżnienia zostały przyznane Malwinie Małyszczyk (Gimnazjum nr 1) oraz Jagodzie Wojciechowskiej (Gimnazjum nr 18).
„Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych” to konkurs dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy scenariusz lekcji poświęconej miejskiej sieci ciepłowniczej. Główną nagrodę wygrała Katarzyna Lewańczyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1. Wyróżnienia trafiły do Anny Dobosz i Magdaleny Ankiewicz-Kopickiej z X Liceum Ogólnokształcącego.
Konkursy zostały przeprowadzone w ramach kampanii Daj się ogrzać. Przyłącz się do ciepłolubnych, organizowanej przez Urząd Miasta Gdyni, OPEC i EDF Polska. Promuje ona działania wspierające zrównoważony rozwój Gminy Miasta Gdyni, poprzez stymulację redukcji emisji szkodliwych substancji oraz zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego miasta.
Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie www.cieplolubni.com.pl