1260 (1060) 2016-12-16 - 2016-12-22

Karta Senior Plus

Od 1 grudnia Seniorzy mogą zgłaszać się po kartę „Gdynia Senior Plus”, która poprzez bogatą ofertę zniżek i promocji ma zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Wnioski należy składać w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27-31).
Karta Gdynia Senior Plus przygotowana została z myślą o gdynianach, którzy ukończyli 60 lat. Jest ona elementem prowadzonego przez miasto Gdyńskiego Programu Senioralnego na lata 2015-2020, który ma zachęcać osoby starsze do podejmowania aktywności w życiu społecznym, m.in.: w sferze kultury, sportu i rekreacji.
Do udziału w projekcie zgłosiło się blisko 30 partnerów: instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców. W ich ofertach znalazły się zniżki i promocje na m.in.: produkty gastronomiczne i kosmetyczne oraz wybrane usługi jak m.in.: masaże, zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto karta umożliwia korzystanie z bogatej oferty kulturalnej gdyńskich teatrów i muzeów.
W najbliższym czasie do już zgłoszonych partnerów dołączą nowi, którzy również wyrazili chęć udziału w akcji. Dzięki wprowadzeniu karty do grupy 10 tys. aktywnych starszych mieszkańców miasta będą mogły dołączyć nowe osoby w wieku 60+.
Aby wyrobić kartę Gdynia Senior Plus, należy:
1. Wypełnić wniosek

Można to zrobić:
– w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27-31) od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-15.30. Na miejscu znajdą się osoby, które wesprą wnioskodawców potrzebnymi informacjami.
– pobrać formularz ze strony internetowej: http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_116396.html.
2. Złożyć wniosek w Centrum Aktywności Seniora.
3. Weryfikacja wniosku
Po złożeniu wniosek podlega weryfikacji przez Centrum Aktywności Seniora i jeśli wszystkie dane są prawidłowe i zgodne, zarejestrowane zostaną w systemie i zostanie przygotowana karta.
4. Wydanie karty
Karta zostanie wydana niezwłocznie po złożeniu wniosku i jego weryfikacji. Na karcie znajdzie się imię i nazwisko oraz numer. Karta ważna jest z dokumentem tożsamości.
5. Korzystanie z Karty
Lista Partnerów znajduje się na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_116396.html
Karta Gdynia Senior Plus jest ważna bezterminowo i pierwsza jest wydawana bezpłatnie.
Koszt duplikatu karty wynosi 20 zł.

ikona