1260 (1060) 2016-12-16 - 2016-12-22

Open’er 2016 wśród najlepszych festiwali w Europie

Dzięki głosom internautów oraz jurorów, kolejny rok z rzędu Open’er Festival znalazł się na prestiżowej liście nominowanych w kategorii „Best Major Festival”. To duży prestiż dla gdyńskiej imprezy, ponieważ wśród kandydatów do zwycięstwa są brytyjskie Glastonbury czy duńskie Roskilde. Europejska Nagroda Festiwalowa za rok 2016 może również trafić do firmy Alter Art w kategorii „Promotor Roku”.
O wysokim poziomie artystycznym tegorocznej imprezy świadczą także indywidualne nominacje dla artystów, którzy koncertowali tego lata na Starym Kontynencie, bo w kategorii Best Headliner znajduje się aż czterech wykonawców, którzy wystąpili na przełomie czerwca i lipca na Babich Dołach: PJ Harvey, LCD Soundsystem, Foals i Sigur Ros. Kandydatem do zwycięstwa jest również grupa Radiohead, która z kolei zagra w Gdyni podczas przyszłorocznej edycji. O tym, kto zwycięży, przekonamy się na początku stycznia. Wręczenie nagród odbędzie się w holenderskim Groningen.
Open’er Festival 2016 odbył się w dniach 29 czerwca-2 lipca i wystąpili na nim między innymi: Florence & The Machine, Red Hot Chili Peppers, Pharrell Williams, The Last Shadow Puppets, Tame Impala, The 1975, Bastille, Maria Peszek, Kortez, Rysy, KAMP!, Łona, Webber, Małpa, Rasmentalism, Zbigniew Wodecki oraz Dawid Podsiadło. I akurat tak się składa, że ten ostatni artysta powita z Gdynią nowy rok, podczas imprezy sylwestrowej na Skwerze Kościuszki.
Na nieco ponad  pół roku przed przyszłorocznym Open’rem już wiadomo, że w Gdyni (28 czerwca-1 lipca) oprócz Radiohead zagrają Foo Fighters, G-Eazy, James Blake, Mac Miller, Prophets of Rage i Weeknd.

ikona