1260 (1060) 2016-12-16 - 2016-12-22

Rowerem po Gdyni

Już wkrótce miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli korzystać z kolejnego wygodnego fragmentu ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Morskiej. Dobiegają końca prace na odcinku 350 m, tuż przed zjazdem w ulicę Warszawską. Właśnie wyremontowano także ponad 700-metrowy odcinek ścieżki na alei Kukowskiego w Orłowie.
Ulica Morska to jeden z newralgicznych punktów na rowerowej mapie Gdyni. Ulicą tą przemieszczają się setki rowerzystów. Wydzielone ścieżki rowerowe zwiększają nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo rowerzystów oraz pieszych.
Wymieniono nawierzchnię na odcinku 350 metrów od ul. Okoniewskiego do ul. Warszawskiej przy jezdni w kierunku centrum Gdyni. Droga rowerowa zyskała nową nawierzchnię zgodną ze standardami rowerowymi, a piesi równy chodnik
Prace wykonuje firma Eurovia Polska S.A. Maksymalny koszt wykonania prac wynosi 489 tys. zł.
Kolejne inwestycje poprawiające komfort podróżowania ulicą Morską zaplanowano na 2017 rok. Aby po utwardzonej nawierzchni dotrzeć rowerem od Sceny Letniej w Orłowie do granicy z Sopotem, pokonać trzeba około 1220 metrów. Część trasy miało już wyasfaltowaną nawierzchnię, tyle tylko, że ułożoną ponad 50 lat temu.
Teraz położono tam całkowicie nowy, 720-metrowy asfaltowy dywanik. Koszt inwestycji wykonanej przez konsorcjum firm MTM S.A. i Pro Drog Sp. z o.o. to 198 000 złotych.
Aby mogło powstać brakujące 500 metrów, konieczne są uzgodnienia z Urzędem Morskim, który musi wydać zgodę na budowę.
Inwestycja w tym miejscu jest dość skomplikowana, ponieważ plaża jest wąska i podczas sztormów woda dociera aż do linii lasu, co grozi podmyciem trasy i zagraża bezpieczeństwu jej użytkowników.

ikona