1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
W piątek 23 grudnia o godz. 17:00 w Bibliotece Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) dzieci, młodzież i dorośli stworzą ozdoby choinkowe podczas zajęć plastycznych.
W piątek 23 grudnia o godz. 17.00 w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51)
czytelnicy będą wspólnie świętować: przeczytają wybrane fragmenty „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa oraz wezmą udział w zimowej loterii połączonej z konkursem wiedzy o zimie.
W czwartek 29 grudnia o godz. 16.00 w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51) dzieci będą mogły stworzyć bożonarodzeniowe kartki, anioły i stroiki podczas zajęć plastycznych.
W sobotę 31 grudnia (Sylwester) wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej będą nieczynne.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza w środę 4 stycznia o godz. 17.00 na przedstawienie jasełkowe „Między niebem a piekłem” w wykonaniu Otwartej Grupy Teatralnej „Rodzice Dzieciom”, działającej przy Centrum Artystycznym Nutkolandia.
W styczniowe poniedziałki Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza rodziców z dziećmi (grupa 0-1,5 roku o godz. 17.00, grupa 1,5-4 lata o godz. 18.00) na spotkania muzyczne „Muzyka dla Smyka”.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 stycznia.
Uczestnicy będą tańczyć, śpiewać, recytować i bawić się na całego.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy u bibliotekarza.
Spotkania odbywają się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”, sfinansowanego z  funduszu Rady Dzielnicy Obłuże w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica”.
Partner: Fundacja Mamy z Morza.
We wtorek 10 stycznia o godz. 11.00 Biblioteka „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B) zaprasza dzieci między 4. a 10. rokiem życia z rodzicami na pełne przygód i humoru przedstawienie teatru wędrownego Włóczykij „Prawdziwy skarb pirata Groszka”.
W piątek 13 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) odbędą się warsztaty plastyczne.
Ich uczestnicy wykonają prezenty – ramki na zdjęcia dla babci i dziadka.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza w piątki 13, 20 i 27 stycznia o godz. 17.00 młodzież i dorosłych na warsztaty tworzenia biżuterii, które poprowadzi Barbara Jarych – pasjonatka rękodzieła.
W programie m.in. filcowe kolczyki i bransoletki.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy u bibliotekarza.
Spotkania odbywają się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”, sfinansowanego z funduszu Rady Dzielnicy Obłuże w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Więcej na www.bilbiotekagdynia.pl.