1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

Jedyna taka triathlonowa choinka w Polsce

Takiej choinki na Boże Narodzenie w Polsce jeszcze nie było. Na placu przy Centrum Handlowym „Klif” (al. Zwycięstwa 256) zabłysło najbardziej energetyczne drzewko świąteczne w naszym kraju. Jednak aby je rozświetlić, trzeba wsiąść na rower i popedałować. Wytworzona siłą mięśni energia elektryczna zapala lampki.
Akcja jest elementem promocji kolejnej edycji zawodów IRONMAN w Gdyni, które odbędą się na początku sierpnia 2017 roku.
Do akcji włączyli się znani trójmiejscy sportowcy: Iwona Guzowska oraz Dariusz Michalczewski. Pierwsze kilowaty wykręcił także Marek Łucyk – dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
– Drzewko, które na placu przy alei Zwycięstwa 256 pozostanie do 6 stycznia 2017 roku, jest rozwinięciem idei „Rok 2017, rokiem energii w triathlonie”. Chcemy pokazać, że triathlon to najbardziej energetyczna dyscyplina sportowa na świecie. Każdy, kto choć raz był na zawodach IRONMAN, wie, że takiej dawki pozytywnej energii nie sposób dostać nigdzie indziej. W najbliższych miesiącach będziemy realizować wiele niestandardowych i spektakularnych kampanii reklamowych. Jesteśmy przekonani, że przyczynią się one do dalszej popularyzacji triathlonu w Polsce – wyjaśnia Michał Drelich, dyrektor zawodów IRONMAN 70.3 Gdynia.